Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

48. Turizm Haftası, Siirt’te Çeşitli Etkinliklerle Kutlanmaya Başlandı

Ülkemizde, toplumda turizm bilincini

Ülkemizde, toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında turizm haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu yıl da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak ‘Turizm Haftası’ çerçevesinde, Türkiye genelinde olduğu gibi Siirt’te de 48’ncisi gerçekleştirilen Turizm Haftası etkinlikleri düzenlendi.

Tarım Müzesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Yardımcısı Şeyma Aktaş Semiz’in katılımıyla gerçekleşen etkinlik, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Tekin’in açılış konuşması ile devam etti. Programda Siirt Tanıtım videosu ve Siirt Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nuri SEVGİN’in sunumu yer aldı. Katılımcılar, Siirt Turizm Fotoğraf Sergisi’ni gezdikten sonra günün anısına bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Tekin, yaptığı açıklamada, “12 Bin yıllık tarihi geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış üç dilli kadim şehrimiz, Anadolu’nun ve Mezopotamya’nın kesişim noktasında bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle eşsiz kültür dokusu, tarihi ve doğal güzellikleri ve zengin mutfağı ile saymakla bitmeyecek kültürel değerleriyle zengin bir turizm potansiyeline sahiptir.” dedi.

Tekin, “İlimizde; Yamaç Paraşütü, su sporları, tekne turları, doğal yürüyüş yolları, türbeleri, camileri, el dokumacılığı, bakır işleri, doğal tiftik battaniyeleri ve kendine has özgün mutfağıyla, yöresel lezzetleriyle tam bir turizm cennetidir.” şeklinde devam etti.

Ayrıca, “Sayın Valimizin öncülüğünde İl Müdürlüğü olarak İlimizde turizmin çeşitliliğini çoğaltarak özellikle kültür, inanç, doğa, sağlık ve eko turizminde bir atılım gerçekleştirme hedeflemekteyiz. Bu turizm çeşitliliği ve yapılacak etkinliklerle turizm sektörünün sürdürülebilir bir gelişim içerisinde büyümesini sağlayarak, İlimizin ekonomisine ve gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktayız.” ifadelerini kullandı.

Son olarak, “Bu duygu ve düşüncelerle İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız ile STK’larımızın desteği ile birlikte yapacağımız etkinliklerle ilimiz Turizmine katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Valiliğimize, STK’larımıza, Kamu kurumlarımıza ve tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ederim. Bu yıl 48.si kutlanacak olan Turizm haftamızın ilimiz turizmine katkı sağlaması temennisiyle. 48. Turizm Haftasının ülkemize ve ilimize huzur, barış getirmesini dilerim.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Seni Gidi Kopyacı :)))