ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9323
EURO
31,2267
ALTIN
1.884,30
BIST
7.933,64

6 FİRMA SİİRT’TE YATIRIM YAPACAK

6 FİRMA SİİRT’TE YATIRIM YAPACAK
5 Ekim 2019 19:08
1.153
A+
A-

Siirt’te yatırım ve istihdamın güçlendirilmesi kapsamında Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanlığı girişimiyle başlatılan ‘Burası Türkiye, Burada İş Var’ sloganıyla İstanbul’dan 2 Siirt’ten 4 yatırımcının Siirt’e yatırım yapacak olması sebebiyle arsa tahsis başvuruları imza töreni Siirt Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Siirt Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde geçtiğimiz aylarda Siirt TSO Başkan Vekili Abdulkadir Demirhan, KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç, İŞ-KUR Müdürü Ömer Aslan ve Organize Sanayi Müdürü Bahattin Çelik tarafından İstanbul’a yapılan ziyaretler meyve vermeye başladı. Bugün Ticaret ve Sanayi Odasında 6 firmanın arsa tahsis başvuruları imza töreni yapıldı.

İstanbul’dan Sedat Mat-Mat Triko Kazak Üretimi, Engin Demir -Terlik üretimi, Siirt’ten Zekeriya Altınkum- USB bellek ve Power Bank üretimi, Fatih Çelepkulu- Fıstık Kutusu ve Koli üretimi, Bülent Çermik- Isıcam ve Kurşun Geçirmez Cam üretimi, Birsen Mobilya- Modüler Mobilya üretimi tesisleri kuracak.

STSO Konferans salonunda, söz konusu arsa tahsisleri için düzenlenen imza töreninde konuşan Siirt TSO Başkan Vekili Fuat Özgür Çalapkulu, yatırımcı firmalara OSB’de 36 dönüm arsanın tahsis edileceğini söyledi.

Siirt’te yatırım yapacaklara, girişimcilere her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirten Çalapkulu, firmaların triko, terlik ve ayakkabı, karton ambalaj, USB bellek ile cam sektörlerinde yatırım yapacağını aktardı.

Daha sonra yatırımcılar, kuracakları fabrikanın iş gücü kapasiteleri hakkında davetlileri bilgilendirdi.

Program, imza töreniyle sona erdi.

İmza törenine, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili ve AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Başkan Vekili Abdulkadir Demirhan, KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç, İŞ-KUR Müdürü Ömer Aslan, Organize Sanayi Müdürü Bahattin Çelik, STSO Genç Kadın Girişimciler Başkanı Meltem Gelgen ve Genç Girişimciler Başkanı Yafez Turhan katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.