Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ACİL SERVİS DOLUP TAŞTI

Son günlerde mevsim geçişlerinden

Son günlerde mevsim geçişlerinden dolayı hastalıkların artması üzerine Siirt devlet hastanesi acil servisi hastalarla dolup taşıyor. Mevsimsel hastalıklar nedeniyle çocuk ve yetişkinlerin acil servise akın etmesi üzerine doktorlar da zaman zaman zor anlar yaşıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Siirt devlet hastanesi acil tıp uzmanı uzm. Dr. Şahin Kahraman özellikle mevsim geçişlerinde hava değişimi nedeniyle üst solunum yolları enfeksiyonlarının görülme sıklığının arttığını belirterek hastalıktan korunmanın önlemlerini anlattı. Haberin tamamını okumak için yukarı kaydırınız

Şahin Kahraman, “Siirt genelinde mevsimsel hava sıcaklığındaki değişimler grip hastalığında artışa neden oldu. acil servisimizde hasta yoğunluğu oluştu.yeşil alanda poliklinik sayısını arttırma ve fiziki şartlarda iyileştirme gibi çalışmalarımız olacak. Aynı zamanda bütün sağlık personelleri hasta ve fedakarca 7 gün 24 saat çalışmaya devam etmekteyiz.

Vatandaşlarımız basit önlemlerle hastalıktan korunulabilir

Dr. Kahraman, Vatandaşlarımıza şunları önerebilirim; eğer eşlik eden bir hastalıkları yoksa, risk grubunda değilseniz, her gün ilaç kullanmıyorlarsa, hipertanyon, kanser, şeker hastası değillerse, 65 yaşın altındaysalar grip olduklarında yani kuru öksürük, baş ağrısı, halsizlik, burun akıntısı gibi semptomlarla karşılaştıklarında normalde yapılması gereken şey evde istirahat. 3 gün evde istirahat etmeleri gerekir ve bol sıvı almaları gerekir. Ateşleri yükselirse sadece ateş düşürücü öneriyoruz. Herhangi bir antibiyotik kullanmadan rehabilite edilebilir. Ama bunlardan bir tanesi varsa bizim polikliniklerimize başvurmaları gerekir.

Seni Gidi Kopyacı :)))