Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin 4 Doğal Çözüm

Baş ağrısı gününüzü mahvedebilir. Daha

Baş ağrısı gününüzü mahvedebilir. Daha hafif veya daha yoğun bir ağrı olsun, özellikle ilaca alternatifler arıyorsanız, rahatlama bulmak zor olabilir.

Daha fazla su içmek, bir baş ağrısını hafifletmeye ve gelecekte başkalarını önlemeye yardımcı olabilir. Çoğu insan 30 dakika ile 3 saat arasında su içtikten sonra dehidrasyon baş ağrısından kurtulur .

Baş ağrılarını tedavi etmek , vücudunuzdaki belirli baskı noktalarına baskı uygulamak kadar basit olabilir . Örneğin, şakaklarınızdaki baş ağrılarını gidermek için şakaklarınıza baskı uygulayın ve dairesel hareketlerle hafifçe ovalayın – çoğu insan stresli hissettiğinde bunu doğal olarak yapma eğilimindedir. Göz yorgunluğundan kaynaklanan baş ağrısı ağrısını hafifletmek için işaret parmaklarınızın uçlarını kullanın ve kaşlarınızın ortasına baskı uygulayın ve bırakın veya küçük daireler halinde bir dakika boyunca baskı uygulayın ve bırakın. Başparmağınız ve işaret parmağınız arasındaki noktayı ovmanın stresi, baş ağrılarını ve diğer ağrı türlerini hafiflettiği düşünülmektedir. Başparmağın tabanına yakın noktayı dört ila beş saniye ovalayın ve bırakın.

Baş ağrısını tedavi etmek için bu ipuçları ve püf noktaları, evde denemek için ilk adım olabilir. Ancak sık sık baş ağrısı yaşıyorsanız ve evde uygulanan ilaçlar yardımcı olmuyorsa, acil servise başvurun. Kaynak: Yeni Siirt Haber…

Seni Gidi Kopyacı :)))