Baykan İlçe Merkezi, Doğalgaza Kavuştu

Baykan İlçe Merkezi, Doğalgaza Kavuştu
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Baykan ilçesine başlatılan doğalgaz çalışmalarının tamamlanması sonrasında Baykan İlçe Merkezinde AKSA GAZ şirketi tarafından meskenlere gaz bağlantısı yapılarak vatandaşlar doğalgaz kullanımına başladı.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emin Bağlı konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Baykanlı hemşerilerimizin uzun süredir heyecanla beklediği doğalgaz 26 Ocak 2024 tarihi itibariyle meskenlere verilmeye başlanmış ve vatandaşlarımız aktif olarak gazı kullanmaktadırlar.  Uzun ve meşakkatli bir uğraş sonrasından doğalgazın İlçemize gelmesi vatandaşlarımızda olduğu gibi bizlerde büyük bir sevinç oluşturmuştur. Doğalgaz sayesinde İlçemizde hava kirliliği azalacak, daha temiz ulaşılabilir bir enerji olduğu için insan ve çevre sağlığı açısından da doğalgazın büyük kazanımları olacaktır.

Bu büyük ve İlçemiz için önemli olan projenin hayata geçmesi büyük bir çabanın ve birçok devlet büyüğümüzün ve kurumlarımızın katkısı ile ortaya çıkmıştır. Bu vesileyle; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip EDOĞAN’a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Dr. Alparslan BAYRAKTAR’a , ilgili Bakan Yardımcılarımız , bu konuda desteklerini esirgemeyen Siirt Valimiz Dr. Kemal KIZILKAYA, Milletvekilimiz Mervan GÜL’e , Ak Parti İl Başkanı Ekrem OLGAÇ ve Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Cahit GÜMÜŞ’e, AKSA DOĞALGAZ A.Ş. yetkililerine ve emeği geçen diğer tüm ilgili kurum ve kuruluşlar ile bu kurumların yetkililerini herkese  şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi

Kaymakam / Belediye Başkan V. Emin Bağlı sözlerine şunları ekledi, “inşallah bundan sonra vatandaşlarımız evlerinde daha temiz ve ulaşılabilir bir enerji kaynağı olan  doğalgazdan istifade edecektir .  İlçemize kazandırılan bu hizmetimiz   değerli vatandaşlarımıza  hayırlı ve uğurlu olsun. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.