enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
16,8853
EURO
17,8334
ALTIN
992,10
BIST
2.554,08

BELEDİYE SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR VALİ HACIOSMANOĞLUNDAN ÖNEMLİ MÜJDE VE MESAJLAR

BELEDİYE SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR  VALİ HACIOSMANOĞLUNDAN ÖNEMLİ MÜJDE VE MESAJLAR

Belediyenin alt yapı ve sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu  yapılan yol çalışmalarını yerinde inceledikten sonra önemli mesaj ve müjdeler verdi. Hacıbektaşoğlu kentsel dönüşüm  ile Millet Bahçesi alanlarının arttırıldığını söyledi.

AK Parti il başkanı Av.Ekrem Olgaçla birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Hacıbektaşoğlu belediye başkan yardımcısı Ahmet Bülbül ve diğer yetkililerden de bilgi aldı.

Çal Mahallesinde bağ ve katı atık tesisi yolunda incelemeler yapan Vali Hacıbektaşoğlu ve daha sonra Veysel Karani Mahallesi ile Deyr Mevkiindeki bağ yollarında incelemelerini sürdürdü.

Vali Hacıbektaşoğlu yaptığı açıklamada Siirt Belediyesi’nin altyapı çalışmaları imkanları ölçüsünde bütün hızıyla devam ettiğini belirterek “Altyapı çalışmaları  devam ediyor. Şu an itibariyle 6 kilometre BSK asfalt kaplaması yapıldı. Belediyenin her kuruşunu vatandaşımızın ihtiyaçları doğrultusunda muhtarlarımızdan vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda  yerli yerinde harcayacağız. Geçen hafta  Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Siirtteydi. Bütün projelerimizi ihtiyaçlarımızı kendilerine ilettik. Ulu Cami  etrafında Ülkü, Karakol mahallelerinin olduğu yerde Aydınlar Caddesine kadar olacak kesimde belki 2. fazla Aydınlar Caddesi’ne inecek bir kentsel dönüşüm çalışması olacak. Onun dışında yine meydan düzenlemeleri, Cadde düzenlemeleri, millet parkımız 14 dönüm bir arazide olacaktı, şimdi Sağlık Meslek Yüksek Okulunuda oraya dahil ediyoruz. Şu anda 25 dönümlük bir farkımız millet parkımız olacak yine 15 Temmuz meydanını yeniden düzenliyoruz. Orada adliye binası eski adliye ve eski emniyet müdürlüğü binası meydana dahil edilerek meydan genişleyecek yine orası içinde ciddi bir hibe Sayın bakanımız ayırdılar. Güres Caddesinin yeniden düzenlenme kaynağı tahsis edildi orayı çözeceğiz Onun dışında kentsel dönüşüm rezerv alanı olarak mevcut hal yerini vererek bize Toki 1 yeni hal binası galericiler, kargocular için bir çarşı yapacak bunu ihtiyaçlarımıza göre revize etme imkanımız var. Bu konularda çalışmalarımız başladı yine ilçe otogarı için Çevre Şehircilik Bakanlığımız İller Bankası Genel Müdürlüğü kaynak verecek.Asfalt BSK asfalt yol ve parke çalışmaları için çok ciddi miktarda  bir kredi kullanacağız.Diğer  projelerde de İnşallah kaynak problemi yaşamayacağız. Şu anda yapılan çalışmalar tamamen Belediyenin kendi kaynaklarıyla yapılıyor, herhangi bir kredi kullanmış değiliz. Kendi kaynaklarımızla bugüne kadar kendi yağımızda kavruluyoruz Allah’a şükür, Allah bereketini veriyor. Biz çalışacağız gece gündüz çalışacağız Allah için çalışacağız, Siirt için çalışacağız. Siirtli için çalışacağız göreceğiz ki bir müddet sonra bütün ihtiyaçları toplum beklentilerini hep beraber çalışarak karşılayacağız.”  Dedi.

Belediye yapılan ihbar ve çağrılara da değinen Hacıbektaşoğlu bunların tek tek kayıt altına alındığını ve yerine getirildiğini getirilemeyenlerin sahiplerine bilgi verildiğini söyledi.Hacıbektaşoğlu “Bizim muhtarlarımızla vatandaşlarımızdan gelen taleplerin hepsi çok makul  ve hepsi çok haklı talepler ve biz bunları mutlaka yapmak ve karşılamak zorundayız. Sizlerin vasıtasıyla ben şunu belirtmek istiyorum sadece merkezde değil il ve ilçelerde  çevre temizliği konusunda bütün Vatandaşlarımızın çocukların önce gençlerimizin duyarlı olmalarını istiyoruz. Hanımlar bu konuda çok hassaslar bizim belediyemize gelen çağrılarda genelde temizlik konusunda çağrılar geliyor hanımefendiler den ve bunlar karşılanıyor yine bütün esnaflarımız bütün toplum çevremizin temizliği özellikle şehirlerimizin giriş çıkışları önemlidir. Herkes bu konuda duyarlı olursa özellikle sürücüler yani araç kullananlar. Kendi gözümüzle de görüyoruz araç kullanıyor  suyunu içiyor ve şişeyi camdan atıyor.Bunu  yapmayalım arkadaşlar. Çünkü  karayollarıyla belediye ekipleri ile temizleniyor.Ama sürekli kirletme ile baş edecek bir mekanizma olamaz. Bu konuda başta sürücüler olmak üzere bütün vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyorum. Bu konuda bize yardımcı olsunlar yani hepimiz beraber tüm belediye tüm herkes hepimiz çıkıp bunları temizleyeceğiz, temizlemek zorundayız bu konuda basın olarak da sizden de hassasiyet ve duyarlılıklarınızı bekliyoruz.” Dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.