Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bir Can Daha Kaybetmeye Tahammülümüz Kalmadı

Güçlü haber kadrosu ile,

Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri Siirt ili için acilen kararlar alınmalı, daha çok canlar yanmadan. Bayram sonrası ilimiz dahil bu bölgeden büyük şehirlere hareketlilik artacaktır. Bu da salgınla mücadeleye zarar verebilir. Bize en yakın vaka sayısı olan il Ağrı 100 binde 188 vaka var. Bu kentin neredeyse 3 kat vaka ile önündeyiz  ki, genel Türkiye vaka ortalaması 50’lerde, çevre illerde dahil olmak üzere rakamlar 30-50 arasında iken Siirt ilinde neden bu rakamlar?

Sadece Siirt özelini değerlendirmek yerine dünyada, ülkemizde daha sonra bölgemizde neler oluyor bunlar detaylı değerlendirildikten sonra Siirt iline bakmalı hatta ilçe ilçe, mahalle mahalle daha ilerisi apartman apartman oturup değerlendirilmeli, vakit ayrılmalı ve kararlar alınmalıdır ki kaybettiğimiz her can bizim canımız, bizim sevdiğimiz, bir akrabamız, eşimiz, dostumuz, bunun çözümü veya çözüm yolları sadece alınacak bir kaç stratejik hamle ile  sağlanır.Bu sayede rakamlar ikili sayılara inebilir..

Bir can kaybetmeye artık tahamüül yok!

Sayın Valimiz önderliğinde il pandemi kurulu ve yetkililer canla başla çalışmakta, yapılacak tek şey baktığımız yönü değiştirmek olacak. Alınacak bazı kararlar bazı kesimlerin hoşuna gitmeyebilir ancak bir can bile kaybetmemize artık tahammül yok, çünkü korona enfeksiyonu sonrası maalesef her üç vakadan biri orta ve uzun vadede etkilerini vücutta etkin bir şekilde hasar bırakılabiliyor. Durum bu şekilde iken haydi Siirt aşıya, haydi Siirt kişisel tedbirleri el birliğiyle özen göstermeye ve gerçek anlamıyla  haydi Siirt kendi kurallarımızı kendi kısıtlamalarımızı başkalarından beklemeden bir an uygulayalım. Siirtli hemşerilerimin bunu yapacaklarına inancım sonsuz.

Unutmayalım ki yarın en yakınımız sevdiğimiz zarar görebilir. Bu nedenle bu salgınla mücadeleye Siirt ve ülke olarak sonuna kadar el birliğiyle yılmadan devam etmek zorundayız..

 

Seni Gidi Kopyacı :)))