enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
9,2620
EURO
10,7921
ALTIN
526,44
BIST
1.410

Bu Ülkenin Parası Hep Böylemi Heba Edilecek? Hava Limanının Yanı Sıra Yurttada Milyon TL Boşa Gitti

Bu Ülkenin Parası Hep Böylemi Heba Edilecek? Hava Limanının Yanı Sıra Yurttada Milyon TL Boşa Gitti

Yeni Siirt haber Sitesi olarak Siirt Hava Limanındaki sorunları gidermek için harcanan ancak boşa giden milyon liraların ardından bir başka yanlışlığa dikkat çekiyoruz.
Bu günlerde yüksek öğrenim öğrencilerinin yurt bulma sorunu gözleri Siirt Üniversitesi Kezer Kampüsünde atıl durumda ki dev yurduna çevrilmesine neden oldu.
Beş yıl önce Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve 750 si erkek , 750 si de kız yurdu olmak üzere 1500 öğrenci kapasiteli yurt yalnızca bir yarı hizmet verebildi.Çok modern olarak yapılan yurt hizmete girmesinin ardından çok kısa bir süre sonra bir bölümününde tehlikeli çatlaklar oluşunca yıktırıldı.
Çatlakların nedeni de zeminin uygun olmaması gösterildi. Peki bu durumda tıpkı hava limanı konusunda olduğu gibi sormak gerekmez mi

  1. Böylesine devasa ve öğrencilerin yaşayacağı yatırım gerçekleştirilken zemin etüdleri yapılmadı mı?
  2. Yapıldıysa bu bina bu etütlere uygun olarak yapıldı mı?
  3. Etüt veya yapım aşamasında bir hata veya ihmal varsa bununla ilgili olarak ne yapıldı?
  4. Son olarak öğrencilerin bu denli yurt bulmakta sorun yaşadıkları bir dönem de bu yurdu akibeti ne olacak?

Yeni Siirt olarak geçtiğimiz günlerde hava limanında yaşanan sorunların çözümü için hazırladıkları rapora uygun olarak bütün çalışmalar yapılmasına rağmen aksaklıkların giderilmemesini gündeme taşımış ve bu raporu hazırlayan teknik heyet hakkında ne gibi bir işlem yapıldığını sormuştuk.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.