YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
20,7922
EURO
22,4819
ALTIN
1.310,61
BIST
4.987,67

Bu proje ayakta alkışlanır

Bu proje ayakta alkışlanır
05.12.2019
0
A+
A-

Okul ve Aile kaynaşması adına yapılan ‘Öğretmenim misafirim projesi’ projesi Siirt’te yoğun ilgi ve katılım ile başladı.

Siirt il Milli Eğitim Müdürlüğü bu yıl ilk defa  uygulamaya konulan Öğretmenim misafirim projesı bugün başladı.Proje kapsamında Vali Ali Fuat Atik ve milli eğitim müdürlüğü ile 4000 i aşkın öğretmen birer öğrencinin evine misafir oldu.Proje ile okul veli işbirliğinin daha üst düzeye çıkarılması hedefleniyor.
Vali Atik eşi Fulya Atik ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri Timurtaş Ailesine konuk oldu.Bana Sadık Timurtaş üç engelli çocuğu bulunduğunu ve işsiz olduğunu belirtti.Vali Atik baba Sadık Timurtaş valilikte iş verileceğini belirtti .
Vali Atikin talimatıyla KBB ortopedi ve çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları eve gelerek engelli çocukları muayene ve tedavi ettiler.

İl merkez ve ilçelerinde de yürütülen proje kapsamıyla öğretmenler evleri ziyaret edip velilerden görüşlerini istek ve şikayetlerini dinleyip ve öğrenciler hakkında bilgiler verip sorunlara çözüm odaklı yaklaşımları ile takdir topladılar.

Yürütelen projeye Siirt valisi Ali Fuat ATİK ve Eşi Hanımefendi Fulya Atik de katıldı.80 Yıl orta okulu öğrencisini evinde ziyaret eden Atik ailesi öğrencilerle yakından ilgilenip hediyeler verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.