Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

CHP Siirt İl Başkanlığından Zamlara İlişkin Açıklama

CHP Siirt İl Başkanlığından Zamlara İlişkin Açıklama
17 Temmuz 2023 15:27 | Son Güncellenme: 17 Temmuz 2023 15:29
13
A+
A-

Art arda gelen zamlara tepkiler devam ediyor. CHP tarafından 81 il ve 975 ilçede eş zamanlı olarak bir basın açıklaması yapıldı. CHP İl binasında il başkanı Enver Güneş tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi, “Saray’ın Türkiye’sinde “elektrik faturasını ödeyemedim, doğalgaz’a da zam gelmiş” gibi dertler yok. “Ulaşım bedeli aldı başını gitti, bu bayramda köye bile gidemedim” gibi kalkın gündelik sorunları yok. Markete gidildiğinde “Bugün de et alamadık, peynir alamadık, süt bile alamadık, bu ay nasıl çıkaracağız” feryadı yok. Kira derdi yok, kiracıların da ev sahibinin de mağdur olduğu düzenden haberleri dahi yok. Saray’da bebek bezlerine gelen zamların, tuvalet kağıdına fiyat artışının, yağın, çayın, pirincin, doğanın gün aşırı zamlanmasının yarattığı endişe yok. Çocuğunu okula aç göndermek zorunda kalan ailelerin, tenceresini #aynatamayon kadınların çaresizliği yok.
Saray’ın şaşalı ışıklarından, işsiz gençlerin sürüklendiği depresyon görünmüyor. Yoksulluk nedeniyle yıkılan yuvalardan yükselen feryat duyulmuyor. Açlıktan midesi guruldayan işçinin, emeklinin isyanı ulaşmıyor. Saray’ın Türkiye’si, satamadığı için ürününü dalından toplamayan çiftçiden ele zam üstüne zam gelen ürüne erişemeyen tüketiciden de bihaber!
Halkın derdi, Sarayın derdi olmuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.