ÇİN TÜM DÜNYAYI KANDIRMIŞ! KORONAVİRÜSLE İLGİLİ BU İDDİA DOĞRU İSE YER YERİNDEN OYNAYACAK

ÇİN TÜM DÜNYAYI KANDIRMIŞ! KORONAVİRÜSLE İLGİLİ BU İDDİA DOĞRU İSE YER YERİNDEN OYNAYACAK
3 Ocak 2021 21:48 | Son Güncellenme: 3 Ocak 2021 22:15
521
A+
A-

Covid-19 (Koronavirüs) salgınının çıktığı ilk ülke Çin ile ilgili bir iddia dünya gündemine bomba gibi düştü. ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Matthew Pottinger, “Koronavirüs salgını Wuhan’daki hayvan pazarından değil Çin hükümetine ait bir laboratuvardan sızdı. Kanıtlar giderek artıyor” ifadesini kullandı.

(DSÖ) Dünya Sağlık Örgütü’nün incelemelerde bulunmak için gittiği Çin’in Wuhan kenti ile ilgili kritik bir açıklama Amerikan Birleşik Devleti (ABD)’den geldi. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Matthew Pottinger, İngiliz mevkidaşları ve yetkililerle yaptığı görüşme sonrasında koronavirüs salgınının arkasında Çin’in olduğunu belirtti.

HAYVAN PAZARINDAN ÇIKTIĞI İDDİASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Pottinger, “Virüsün arkasında Çin hükümetinin Wuhan’daki laboratuvarının olduğuna dair kanıtlar giderek artıyor. Kayıtlar salgının Çin’deki hayvan pazarından çıktığına dair iddialarında gerçek olmadığını gösteriyor” dedi.

İLK HASTA HALEN BULUNAMADI!

ABD’de 2020 yılının Ocak ayında koronavirüs salgını ile ilgili uyarılarda bulunan ve Çin’i daha önce de suçlayan Pottinger’ın açıklamaları o zaman tartışma yaratmış ve Dünya Sağlık Örgütü salgının kaynağını keşfetmek için bölgeye gitmişti. Henüz yapılan incelemelere göre Çin’de koronavirüs bulaşan ilk hasta henüz bulunamadı.

İNSAN YAPIMI BİR VİRÜS OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ

Geçen yıl koronavirüs ile ilgili incelemelerde bulunan Çinli uzmanlar virüsün laboratuvar ortamında geliştirilen “insan yapımı bir virüs” olduğunu öne sürmüştü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.