YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
20,8071
EURO
22,5425
ALTIN
1.325,07
BIST
4.959,80

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR
A+
A-

Siirt Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığına getirilen Abdulkadir Ekin, eğitim seferberliği için kolları sıvadı. Başkan Ekin, göreve gelir gelmez kentte ilk icraatı gençlere faydalı olacak birçok dalda ücretsiz eğitim kurslarını faaliyete geçirdi.

Siirt Ülkü Ocakları Başkanlığı’na getirilen Siirt Üniversitesi Araştırma görevlisi Abdulkadir Ekin’in ilk icraatı eğitim seferberliğini başlatmak oldu.

Ekin, Ocak bünyesinde Siirtli gençlerin kayıtsız şartsız faydalanabileceği Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Temel Yeterlilik Testi (TYT), Yabancı Dil, Robotik Kodlama gibi alanlarında kursları başlattı. Ülkü Ocakları bünyesinde verilecek olan kurslar gönüllü akademisyenler ve öğretmenler tarafından verilecek.

Amaçlarının Siirt’teki gençlerin daha iyi bir yere gelmek ve eğitimli bir nesil oluşturmak olduğuna vurgu yapan Ekin, “ Bir eğitimci olarak, Siirt’imizdeki gençlerimizin eğitimde daha iyi bir yerlere gelmesi ve topluma faydalı birer birey ve ülkemize faydalı nefer olmaları için bu projeyi başlatmış bulunmaktayız

Ekin, tüm Siirt’teki öğrencileri ocağımızdaki kurslardan faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.