Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Coşkusu Devam Ediyor

Asırlık çınar Cumhuriyetimizin 100.

Asırlık çınar Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlama coşkusu devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir etkinlikte o coşku bir kez daha yaşandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuranı Kerim Tilaveti yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü adına günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından söz alan Vali Dr. Kemal Kızılkaya Cumhuriyetin aydınlanmanın adı olduğunu belirterek “100 yıl önce bugün yakılan bir meşaledir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin sesidir cumhuriyet. 1919’da Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının ardından yurdumuzda alevlenen milli mücadelenin zafer tacıdır. 100 yıl önce milletimizin aziz neferlerinin mücadeleleriyle elde edilmiş, şanlı tarihimizin dönüm noktası neticesinde olan, bir milletin makûs talihini yendiği andır cumhuriyet. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözüyle anlam bulan, emek verenlerin başta söz sahibi olacağını müjdeleyen, yönetim erkinin ve müreffeh bir yaşamın yalnız belirli bir zümrenin elinde olmasına karşı çıkarak, her yurttaşın yönetime katılabileceğini ve uğrunda savaştığı devlette söz sahibi olabileceğini müjdeleyen demokratik düzenin adıdır.
Cumhuriyeti kuran ve kendilerini rahmetle yâd ettiğimiz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yeni devletimiz için belirledikleri bir hedef vardı. Bu hedefin adı, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaktır.
Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde devletimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak gayesiyle sağlam ve doğru adımlar atılmaktadır.
Atatürk’ün Cumhurbaşkanı seçildikten sonra TBMM’de ifade ettiği “ Daima milletin sevgi ve güvenine dayanarak hep birlikte ileri gideceğiz. Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır.” mesajının bizlere yüklediği büyük bir sorumluluğun bilinciyle çalışacak, ülkemizi yarınlara daha güçlü taşıyacağız.
Hepimizin de bildiği gibi tarihimiz şanlı zaferlerle doludur. Bu zaferlerin ortak noktası milli birlik duygusu ve vatan sevgisidir. Nitekim Çanakkale ruhu, Milli Mücadele ruhu, üzerinden bunca zaman geçmiş olsa bile hala milletimizin gönlündedir. Bunun en yakın örneği 15 Temmuz hain darbe girişiminde aziz milletimiz tarafından sergilenmiştir. Bu dayanışma geleceğe güven ve umutlu bakmamızı sağlamaktadır. Bu dayanışma bizlere 100 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuzluğa uzanan bir çınar olduğunu göstermektedir.” Dedi.
Dr. Kızılkaya Türkiye yüzyılı hedefleri doğrultusunda 100 yıl önceki ruh ve azim anlayışıyla ülkemizi yarınlara hep birlikte daha güçlü bir şekilde taşıyacağımızı sözlerine ekledi.
Öğrencilerin günün anlamına uygun şiirleri yorumladıkları etkinlik Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerin müzik dinletisinin ardından bir öğrencinin okuduğu dua ile sona erdi.
Etkinliği il protokolü öğrenci ve öğretmenler izledi.

Seni Gidi Kopyacı :)))