enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
16,4105
EURO
17,5670
ALTIN
974,08
BIST
2.422,89

DERNEK YÖNETİCİLERİ DİKKAT BEYANNAME VERMEYİ UNUTMAYIN

DERNEK YÖNETİCİLERİ DİKKAT  BEYANNAME VERMEYİ UNUTMAYIN

Valilik İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden  yapılan yazılı açıklamada derneklerin 2020 yılına ait faaliyetlerini kapsayan beyannamelerini 30 nisan tarihine kadar vermeleri gerektiği belirtilerek dernek yöneticileri uyarıldı.

         Açıklama şöyle “Dernekler 2020 yılı ( 01 Ocak-31 Aralık 2020) dönemine ait faaliyetlerini gelir-giderlerini ve dernek envanter bilgilerini içeren beyannamelerini ilçelerde Kaymakamlık İlçe Sivil Toplumla İlişkiler Şefliği, İl’de ise Valilik İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.

Derneklerin beyannamelerini 1 Ocak-30 Nisan 2021 tarihleri arasında vermemeleri durumunda idari para cezası ile cezalandırılmaları söz konusu olacaktır. Dernek beyannameleri internet üzerinden elektronik ortama aktarılacağından süresi içerisinde verilmiş olması zorunludur.

Ayrıca DERBİS kullanıcısı olup şifre almış olan dernekler beyanname formlarını DERBİS sistemine kendileri girecektir. DERBİS kullanıcı şifresi olmayan dernek başkanlarının İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden DERBİS kullanıcı şifresi alması gerekmektedir.

Şubeler, Mülki idare Amirliklerine verdikleri beyannamelerin bir örneğini Dernek Genel Merkezine de bildirmek zorundadır.

Dernekler boş beyanname formlarını İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün (www.siviltoplum.gov.tr) Internet sitesinden ücretsiz indirilebilecektir.

Kamu yararına çalışan dernekler ile bilanço usulüne göre defter tutan derneklerin DERBİS ortamında şifre ile giriş yapmaları zorunludur.

Vergi numarası olmayan derneklerin en kısa sürede alarak beyanname ibraz ederken vergi numaralarını yazmaları gerekmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın cezai duruma düşmemeleri için beyanname formlarını süresi içerisinde elektronik ortamda veya fiziki olarak vermeleri önemle duyurulur.”

 

  

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.