Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

Dile Getirdiğimiz Bir Sorun Daha Çözülüyor! Dalgıç Ekibi Antalya’da Eğitimde

Dile Getirdiğimiz Bir Sorun Daha Çözülüyor! Dalgıç Ekibi Antalya’da Eğitimde
10 Temmuz 2023 22:38
41
A+
A-

Siirt’in sorunlarını dile getirmeye ve çözümlerine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Defalarca dile getirdiğimiz ve gerçekten ilimiz için önemli bir eksiklik olan su altı ve su üstü dalgıç ekibi sorunu çözülüyor. Siirt-İHH Arama Kurtarma Ekibi İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan “Siirt Arama Kurtarma Kapasite Arttırma” projesi kapsamında Su Üstü ve Su Altı Kurtarma Eğitimleri için 10 kişilik ekiple Antalya’da eğitim almaya başladı.

Siirt-İHH Arama Kurtarma Ekibi, İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan “Siirt Arama Kurtarma Kapasite Arttırma” projesi kapsamında Antalya’da Su Üstü ve Su Altı Kurtarma Eğitimleri alıyor. Siirt İHH Arama Kurtarma eğitim sorumlusu Özgür Ögetürk, Siirt’in baraj gölleri ve akarsularla çevrili olması nedeniyle vatandaşların serinlemek için bu sulara girdiğinde boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını vurgulayarak, Siirt İHH Arama Kurtarma Ekibi, halkı afet durumları konusunda bilinçlendirmek amacıyla İlk Yardım eğitimlerinin yanı sıra boğulma müdahale için ilimizde büyük bir eksiklik olan arama kurtarma eğitimi almaya başladıklarını belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.