Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünya Sağlık Örgütü: Türkiye’de vaka sayıları dengeye oturmaya başladı

Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de

Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de çok erken aşamalarda uygulanmaya başlanan önlemler sayesinde vaka sayılarının dengeye oturmaya başladığını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Koronavirüs salgınında son durumu değerlendirdi. Salgının Türkiye‘deki durumu konusunda temkinli iyimserlik içerisinde oldukları ve vaka sayılarının dengelenmeye başladığı belirtildi. Açıklama, WHO Avrupa Bölümü’nün bugün düzenlediği basın toplantısında yapıldı.

“BELLİ BİR DÜZEYDE ARTIŞ DEVAM EDİYOR”

WHO’nun Olay Yönetim Ekibi’nden Catherine Smallwood, BBC Türkçe’nin Türkiye’de Koronavirüs salgınının durumuyla ilgili sorusuna şu yanıtı verdi:

“Şu anda Türkiye’de vaka sayısının 100 bine yaklaştığını görüyoruz ve geçen hafta içerisinde vaka artış oranı da yaklaşık yüzde 47 oldu. Yani, belli bir düzeyde artışların halen sürdüğünü görüyoruz.

“DENGEYE OTURMAYA BAŞLADI”

“Ancak Türkiye’de çok erken aşamalarda uygulanmaya başlanan önlemler sayesinde genel eğilimde vaka sayıları azalmaya ya da dengeye oturmaya başladı. Genel olarak, Türkiye konusunda vaka sayılarının dengeye oturmasıyla birlikte temkinlik bir iyimserlik içerisindeyiz.

Seni Gidi Kopyacı :)))