enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirt
DOLAR
18,5162
EURO
17,7068
ALTIN
963,21
BIST
3.262,89

Eğitim Ordusuna Düşen Büyük Görevler

Eğitim Ordusuna Düşen Büyük Görevler

2021-2022 Eğitim ve öğretim yılı başladı. İl genelinde 85 bini aşkın öğrenci ve 5 bine yakın öğretmen için ders zili çaldı. Bu  eğitim ve öğretim  yılı, geçmiş yıllardaki eğitim ve öğretim yıllarından çok farklı.

Çünkü bu eğitim ve öğretim yılı kayıp olan iki yılın ardından verimli geçmesi temennisinde bulunduğumuz bir yıl olarak başlıyor.Bu yıl üçüncü sınıfa başlayacak olan öğrenciler doğru dürüst bir sınıf düzeni ve sınıfta ders işlemeden mahrum kaldılar. İkinci sınıfa başlayacaklar ise hiç görmediler diyebiliriz.

Evet bu eksikliği telafi etmek için bir dizi önlemler alındı. EBA TV hizmete girdi. Öğretmenler evlerinden elektronik ortamda ders işlemeye çalıştılar. Biz Kanal 56 Tv olarak, bu konuda üzerimize düşen sorumluluğumuzun gereği olarak stüdyomuzu bir sınıfa dönüştürdük ve öğretmenlerimizin aylar boyunca akıllı tahta eşliğinde buradan ders işlemeleri olanağını sağladık.

Ancak bunların hiç biri  sınıfta işlenen, öğretmenle öğrencinin birbirlerini gördükleri, birbirlerinin duygularını hissettikleri dersler kadar verimli olamaz. Bu çabalar olsa olsa, bir yaraya tampon yaparak kanamanın durmasına yaramıştır. Bu çabalar açılan yarayı kapatma konusunda çok etkili olamazlar.

Şimdi yarayı kapatma zamanı geldi. Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizle yine baş başa kalıyorlar. Bu dönemde öğretmenlerimize çok daha büyük görevler düşüyor. Bir yandan psikolog gibi öğrencilerinin okula, okul düzenine uyum sağlamalarını, okuldan kaldıkları süre içerisinde varsa edindikleri olumsuz alışkanlıkları gidermeye çalışırken, öbür yandan bilgi eksikliklerini gideme yoluna gitmelidirler.

Özetle bu eğitim ve öğretim yılında eğitim ordusunun yükü çok daha ağır.Onların bu yükü başarıyla kaldırabilmeleri içinde, onlar kadar  hepimize de görevler düşüyor. Özellikle velilerle yetkililere ve basın camiasına düşen görevler çok daha fazladır.Veliler öğrencilerine her zamankinden daha fazla sahip çıkarak ve takip ederek, yetkililer her türlü ihtiyacı gidererek  ve gerekli denetimleri yaparak basın camiası da sürekli gündemde tutup dikkatlerin bu konunun üzerinde olmasını sağlayarak bu sorunun giderilmesine katkıda bulunabilirler.

Bu vesile ile yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yeni eğitim ve öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz ve saygı değer meslektaşlarım açısından üstün başarılarla dolu bir şekilde geçmesini temenni ediyorum.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.