Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

Gazeteci Yazar Ayhan Mergen Yazdı, “Ankara’da ki Siirtliler”

Gazeteci Yazar Ayhan Mergen Yazdı, “Ankara’da ki Siirtliler”
19 Temmuz 2023 11:27
51
A+
A-

2023 yılının başından beri iki ayı aşkın bir süreyi Ankara’da geçirdim.

Bu süre içerisinde işin tabiatı gereği görüştüğüm kişilerin çok büyük bir bölümünü Siirtli hemşehrilerimiz oluşturdu
Öncelikle şunu özellikle vurgulayayım; ülkemizin başkenti ve büyük şehir olmasına rağmen pek trafik sıkıntısı yaşanmayan huzurlu şehirde tahminlerin çok ötesinde Siirtli hemşerimiz yaşamını sürdürüyor.
Kimi tahminlere göre 30-40 bin hemşerimiz Ankara ve ilçelerinde yaşıyor. Bu rakamı 50 binlere kadar yükseltenler var.
Elbette kesin rakamı bilmem mümkün değil.Ancak edindiğim izlenim bu rakamların çok uçuk olmadığı yönünde. Gerçekten Ankara da tahminlerin üstünde Siirtli yaşıyor.
Bazıları bu kentte doğup büyümüşler. Özellikle Tillo ilçemiz kökenli olanlar arasında bu sayı daha yüksek.
Ankara memur şehri olmakla özdeşleşmiş bir şehir. Bundan dolayı bu şehirde ki Siirtliler denilince akla hemen beyaz yakalı kesim akla geliyor.
Bu bir dereceye kadar doğru. Ancak gördüğüm kadarıyla hemen her alanda faaliyet gösteren hemşerimiz bulunuyor. İnşaat sektöründen beyaz eşya satıcısına, küçük ev eşyası tamircisine ve müzisyeninden ressamına kadar her kesimden Siirtli bu memlekette yaşıyor.
Yalnız Ankara da yaşayan Siirtliler açısından duruma göre çok önemli sayılabilecek bir eksiklik var. Birbirlerinden kopuk ve hatta birbirlerinden haberdar bile değiller.
Görüştüğüm bir çok hemşerimize Ankara da kaç Siirtli tanıyorsunuz sorusunu yönelttim. Birkaç istisna isim hariç 20 hemşerimizi tanıyana rastlamadım .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.