Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazeteci Yazar Ayhan Mergen Yazdı, “Bankamatikçiler Sorununda Top Yöneticilerde”

En azından Siirt için

En azından Siirt için söylemek gerekirse bir iki tanesi hariç kamu kurum ve kuruluşlarının çoğunda az ya da çok sayıda göreve gitmeyen veya canı sıkıldığı zaman giden, gittiği zaman da görev yapmayan halk arasında bankamatikçi olarak tanımlanan personeller var. Bu bugünün değil, on yılların sorunu.

Bunların çoğu sırtını güçlü bir dayıya dayamış durumda. Kendilerini görev yapmaya zorlayan yöneticilerin  girişimlerini bu dayıları sayesinde yarıda bıraktırıyorlar.

Hatta çoğu zaman bu girişimi yapan yöneticiler zararlı çıkıyor. Arapçada ki bir deyimimizle “Yıbbay ıp sehet vıççu ” yani yüzünün utancı ile kalıyor.

Bir örnek vermek gerekirse, birkaç yıl önce bu konuya değinmiş ve yöneticilerden gereğini yapmaları için çağrıda bulunmuştum.

O zaman bir kurum yöneticisi kurumunda böyle bir personelin bulunduğunu belirterek, yaptığı girişimlerin bazı kesimler tarafından hep yarıda bırakıldığını ve hatta o dönemde başbakanlık özel kalem müdürlüğünden aranarak bu personel hakkında işlem yapılmamasını istediğini yeminler ederek anlatmıştı.

Bu konuda ısrarcı olan ve kurumunda bu tür yanlışlıkları sona erdirmeye kararlı olan iki önceki müftümüz Ahmet Altıokların bu nedenle görevden alındığına dair olarak toplumda yaygın bir kanaat bulunmaktadır.

Kurum yöneticilerinin tamamına yakını bu durumdan şikayetçi.

Yeni valimiz Dr. Kemal Kızılkaya’nın böyle girişimleri destekleyeceği ve bu tür girişimleri önlemeye yönelik çabaların karşısında kurum yöneticilerinin tarafını tutacağı, yalnız bırakmayacağı anlaşılıyor.

Şimdiden kurumlara yapmaya başladığı denetim ziyaretleri bile etkili olmaya başladı. Kurum yöneticilerine bir özgüven geldi. Bunun yanı sıra sorumlulukları hatırlatılmış oluyor. Bu denetimler onlar için bir can simidi oluyor.

Şimdi top yöneticilerde. Artık bir bahaneleri kalmadı. Umarım yılların bu kronik sorun sona erer

Seni Gidi Kopyacı :)))