Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GAZETECİ YAZAR AYHAN MERGEN YAZDI, “SİİRT BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN BEKLENTİLER (2)”

Siirt’in yeni belediye başkanımız ve meclisten beklentilerini ele almaya devam ediyoruz.

Siirt'in yeni belediye başkanımız

İlk yazımız da belediyenin yönetim kadrolarına yapılacak ve bunun arkasından kurumsallaşma çalışmaları konusunda ki görüşlerimizi ele almaya çalışmıştık.
Bu günde zabıta hizmetlerini naçizane ele almaya çalışacağız.
Öncelikle şunu rahat bir şekilde belirtelim. Siirtin son 55 yılını çok rahat bir şekilde hatırlıyorum. Bu süreç içerisinde rahmetli Edip Turhan ve çok kısa bir dönem görev yapan rahmetli Hayrullah Yaşar dönemleri hariç sıkıyönetim dönemleri dahil Siirt’te gerçek belediyecilik hizmetleri görülmedi.
Belediye hizmetlerinin aynası olmasına rağmen zabıta hizmetlerinin böyle olması acıdır.
Bunun temel nedeni görev yapan belediye başkanının oy kaygısı yatmaktadır.
Zabıtanın denetim yapması ve bu denetimler sonucunda gerekli cezaları verilmesi bazılarının canlarını yakmakta ve sitemlere neden olmaktadır. Hatta bir adım ötesi belediye başkanı ve meclis üyelerini çeşitli baskılarla karşı karşıya bırakmaktadır.
Bu durumu göz önüne alamayan başkanlar zabıtanın gerçek anlamda görevlerini yapmamalarına göz yummakta ve hatta duruma göre verdikleri cezaları mecliste onaylamayarak engellemektedir. Böyleliklede zabıta personeli morallerini de bozmaktadır. Çok zamanlar zabıta personellerinin bu yönde ki yakınmalarına şahit olmuşuz.
Yeni başkan ve meclis üyelerinin zabıtanın arkasında durması gerekiyor. Onları çalışmaya teşvikten öte zorlamaları öncelikli şarttır.
Böylece başta kaldırım işgalleri ve kentin temizliği sağlanır. Görüntü kirliliği ortadan kalkar. Yapılacak olan denetimler sayesinde piyasada rahatlama sağlanır.
Şehir büyükçe bir köy olmaktan çıkar, gerçekten bir kent görünümüne kavuşur.

Seni Gidi Kopyacı :)))