Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazeteci Yazar Ayhan Mergen Yazdı, “Ya Devret Evine Git Ya da Siirt Adını Sil”

Yurdun değişik illerinde Siirt

Yurdun değişik illerinde Siirt ve Siirtliler için çalışma yapmak üzere kurulmuş yüzü aşkın dernek ve vakıf bulunmaktadır. Bunların bazıları il geneline hitap etmek üzere kurulmuşken bazıları da ilçe veya köy bazlı çalışma yapmak için faaliyete geçirilmişler.
Bunları yaklaşık 25 yıldan beri elimden geldiği kadar takip ediyor ve faaliyetlerini paylaşmaya çalışıyorum.
Bunlarla ilgili olarak yazdığım çok fazla sayıda makale ve haberim bulunmaktadır.
Son aylarda değişik nedenlerle Siirtlilerin yoğun olarak yaşadığı illere yaptığım seyahatler de hemşerilerimizle gerçekleştirdiğim sohbetlerde bu dernek ve vakıfların çalışmaları hep gündeme geldi.
Ehil ve istekli yöneticilerin elinde amaca uygun çalışmalar yürüten, hemşirelerimize yardımcı olmak isteyen vakıf ve dernekleri tenzih ederek yöneticilerine teşekkür ediyorum.
Ama bunların dışında kalanların durumu gerçekten kötü, hatta bazıları facia olarak nitelendirilebilecek kadar kötü.
Bu sohbetlerde duyduklarım gerçekten beni şaşırttı ve üzdü. Neler duydum neler?
Siirtli hemşerilerinin hiç bir sorunu ilgilenmeyen yöneticililerden  tutun dernek veya Vakfı yalnızca kapalı kapıları kendisine açan bir maymuncuk olarak kullananlara kadar,
Faaliyet gösterdiği ilde Siirtli öğrenciye burs temin etmeyen bırakın bursu kendisi ile görüşmek isteyen hemşerilerine bir çay içirmemek için çeşitli bahaneler üretmeyi alışkanlık haline getirenlere, kendisine iletilen her soruna hay hay deyip çözmeye çalışmayan ve yıllardan beri lokal açma dışında hiç bir faaliyeti olmayanlara kadar envai çeşit stk yöneticisi var.
Stk nın amacına uygun bir şekilde kültürümüzü yaşatmaya çalışan, hemşerilerimizin her sorununa koşturan, hemşerilerimiz arasında birlik beraberlik ve kaynaşmayı pekiştiren saygı değer yöneticilerimizi bir kez daha tenzih ederek, geri kalanlara diyorum ki, oturduğunuz o koltuğu derhal boşaltın. Bu işi sizden daha iyi yapacak kişilere fırsat verin.
Ancak bu STK yı ben kurdum, ben para harcadım diyorsanız güle güle kullanın ancak o zaman da hepimizin ortak mirası olan Siirt adını kullanmayın.

Seni Gidi Kopyacı :)))