Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

Gazeteci Yazar Ayhan Mergen Yazdı: “Yeni Hal Binası Zaruri İhtiyaç”

Gazeteci Yazar Ayhan Mergen Yazdı: “Yeni Hal Binası Zaruri İhtiyaç”
18 Temmuz 2023 03:11 | Son Güncellenme: 17 Temmuz 2023 23:13
30
A+
A-

Eski Eruh yolu üzerinde bulunan mevcut hal binası sanırım 2000’li yılların başında Siirt il merkezi nüfusunun nüfusun neredeyse yarısı kadar olduğu bir dönemde hizmete girdi. Daracık bir alanda 40’a kadar esnaf ilin yaş meyve ve sebze ihtiyacını temin etmeye çalışıyorlar.
Ancak hal eski ve yetersiz olduğu için de iyi ve randımanlı bir hizmet sunamıyorlar.

Yaklaşık on yıldan beri kurdukları dernek aracılığıyla seslerini duyurmaya ve halin zaruri bir ihtiyaç olduğunu anlatmaya çalışıyorlar.
Derneğin kurucu başkanı Abdülaziz Kaysı uygun olan her platformda bu ihtiyacı dile getirmeye çalıştı. Hizmet bayrağını ondan devr alan Halit Aydar da aynı sorunu dillendirmektedir.

Mevcut hal çok dar olduğu için araçların mal götürmeleri veya çıkarmaları adeta bir işkence halini almış durumdadır. Her gün onlarca sataşma ve küçük boyutlu kavgalar meydana gelmektedir.

Bu durum aynı zamanda belediyenin gelir kaybına uğramasına neden oluyor. Köylü getirdiği ürünleri o karmaşaya girmeden gelip çarşıda ki manavlara satıyorlar.

Aynı şekilde pazarcılar da Siirt hali yerine Batman halini tercih ediyorlar. Satacakları ürünlerin önemli bir bölümünü buradan temin yoluna gidiyorlar.

Her iki durumda da belediye büyük bir gelir kaybına uğramış oluyor.

Artık geniş, modern ve gelecek yıllarında ihtiyacına cevap verecek yeni bir hal binasına ihtiyaç var. Hem de bir an önce. Bu hem belediye ve hem de vatandaşın yararına olacaktır.

Özetle halef-selef başkanlar Kaysı ve Aydar’ın sesine kulak verelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.