Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazeteci Yazar Ayhan Mergen’in Kaleminden, “Efsane Doktor Arıkan ve Vefa Borcumuz”

Siirt’in tıptaki bilgisi ve hastalara yaklaşımı ile efsaneleşen doktor Vehip Arıkan’ın adının Siirt Tıp Fakültesine verilmesi isteniyor.

Siirt'in tıptaki bilgisi ve

Vefatının ardından yarım asra yakın bir süre geçmiş olmasına rağmen halkımız tarafından unutulmadı. Daha çok uzun yıllar da unutulmayacak ve hastalara olan ve günümüzde kulağa bir masal gibi gelen insanüstü yaklaşımı nesilden nesile aktarılacak.
Ancak Siirt olarak halkımızın bu vefa duygusunu pekiştirecek ve adeta tapusu niteliğinde olacak bir çalışmayı da yapmak ve onun adını bir sağlık kuruluşuna vermek gerekiyor.
Bu konuyu 2022 yılı son il koordinasyon kurulu toplantısında Kızılay Şube Başkanı sevgili Nihat Altunçla birlikte dile getirmiş ve yapımı halen devam eden yeni devlet hastanesine adının verilmesini önermiştik.
Ancak daha sonra Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlara isim verme yönetmeliğinin ağır şartlar içerdiğini öğrenince bu talebimizde daha fazla ısrarcı olamamamıştık.
Ancak şimdi önümüzde yeni ve daha güzel bir fırsat doğdu. Geçtiğimiz ay inşaatına başlanan morfoloji binası ile Siirt için artık daha somut hale gelen tıp fakültesi.
Bu fakülteye doktor Vehip Arıkan adını vermek Siirt için bir vefa borcudur. Siirt bu vefa borcunu ödemelidir.
Rektör Prof Dr. Nihat Şındak hocamızın ve üniversite yönetiminin bu konuda vatandaşların başlattıkları kampanyayı da göz önünde bulundurarak gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.
Bu arada kendisine bir kez daha rahmet dilerken, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapan oğlu Prof doktor Şefik Murat Arıkanın da babasının yolunda ilerlemeye çalıştığını belirtelim.

Seni Gidi Kopyacı :)))