Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GAZETECİ – YAZAR AYHAN MERGEN’İN “TENEKE AYNA ÖYKÜLER”, KİTABI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Gazeteci yazar  ve Kanal

Gazeteci yazar  ve Kanal 56 Tv Genel Yönetmeni Ayhan Mergen’in ilk öykü kitabı yayımlandı. Bu güne kadar Siirt tarihi ve kültürü ile ilgili birçok yayına katkıda bulunan ve Siirtlinin Gönlünden Diline Yansıyan Arapça Atasözleri ve Deyimler Kitabını yazan Mergen’in “Teneke Ayna” adıyla yayınladığı öykü kitabında Siirt insanının yapısı ve kültüründen izleri görmek mümkün.

Kitabın düzeltmelerini yapan Edebiyatçı Yazar Mehmet Nuri Yardım yapmış.Yardım bunun yanı sıra Mergenin hikayelerine ilişkin bir yazıda kaleme almış.

Kitapta 9 adet öykünün yer aldığını belirten Mergen, öykülerin önemli bir bölümünün Siirt’te geçtiğini ve gerçek olaylardan yola çıkılarak yazıldığını söyledi. Öykülerinde eğitimden, işsizliğe ve kadınların bölgemizde yaşadığı sorunlara kadar bir çok konunun ele alındığını belirten Mergen “Kitapta 6 adet öykü yer alıyor.Hepsi gerçeklerden yola çıkılarak yazılmış ve insanımızın yapısını kültürümüzün izlerini taşıyan öyküler. Cigor bayramından işsizliğe kuma sorunundan eğitime kadar bir çok alanda yaşananları ele almaya çalıştım. Bir çok hikayeyi okuyanlar kendilerini günümüzden 40-50 yıl öncesinin Siirt’ine gitmiş ve o dönemlerde yaşanan olayları gözlemliyor bulacaklardır. Öğretmen Okulunda okuduğum dönemden beri yazmış olduğum bu öyküleri hemşerimiz edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardımın büyük manevi desteği ile yayınlamaya karar verdim. Sağ olsunlar kendileri redaksiyonlarını yaptılar ve beni cesaretlendirdiler. Kendisine sonsuz teşekkürler.” Dedi.

 

 

 

 

Seni Gidi Kopyacı :)))