Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GAZETECİ – YAZAR MERGEN, KAPALI BULUNAN ÖZEL ASEMA HASTANESİ DEĞERLENDİRİLMELİ!

Corona virüs salgını bir

Corona virüs salgını bir türlü önlenemiyor. Günlük pozitif  çıkan test sayısının ortalama 50’yi bulduğu dile getiriliyor. Bunların yüzdelik olarak çok az bir kısmının bile yatarak tedavi olması gerektiğinde mevcut hastanelerimizin buna cevap verebilmesi mümkün değil. Nitekim her üç hastanede doluluk oranı %100 e yaklaşmış durumda.

Bunun yanı sıra üç hastanede de corona virüs hastalarının tedavilerinin sürdürülmesi diğer hastalıklara muzdarip vatandaşların tedavilerini aksatıyor. Devlet ve iki özel hastaneye diğer  hastalıklar nedeniyle başvuranların sayısı oldukça azalmış durumda.Vatandaş zorunlu olmadıkça hastanelere gitmiyor.Hatta rutin kontrolleri olan vatandaşlar bile bunları ertelemek zorunda kalıyorlar.

Bu zorlukları bertaraf edebilmek amacıyla yaklaşık bir yıldan beri faaliyetine ara veren ancak tüm ekipmanlarına da dokunulmamış olan Özel Asema Hastanesini gündeme getiriyor. Tam donanımlı bir hastane boş dururken kent olarak bu sıkıntıyı çekmemizin bir anlamı yok. Vatandaşlar acil olarak hastane binasının sahibi olan Hacı Hüseyin Ağa Vakfı mütevelliliği ve tıbbı cihazların yani donanımın sahibi olan firma yetkilileri ile görüşülerek bu işin çözüme kavuşturulmasını bekliyorlar.

Nitekim bu konuyu ben yaklaşık iki ay önce bir önceki Valimiz Sayın Ali F uat Atikle Kanal 56 Tv de yaptığımız bir programda dile getirdiğimde vakıf mütevellisi Emin Ertekinle görüştüğünü ve binayı bu amaç için tahsis etmeye hazır olduklarını belirtmişlerdi. Geriye işletmeci firma ile görüşmek kalıyor. Yapılacak görüşmelerle onlarında  bir şekilde ikna edilebileceğine inanıyorum. Kaldı ki olağan üstü bir durum var ve genelde yasalar böyle durumlarda kamu erkine de olağan üstü yetkiler veriyor. Bu konuda yani salgın hastalık konusunda böyle bir yetki var ise, anlaşma sağlanamadığı takdirde de bu yetki rahatlıkla kullanılabilir.

Yeni Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlundan bu  konuda bir çalışma yapması ve bu hastanenin hizmete açılarak pandemi hastanesi olarak kullanılmasını sağlaması bekleniyor.  Böylece corona hastaları için yatak bulma sorunu kalmayacağı gibi, diğer hastaneler rahatlayacak , diğer hastalıklardan muzdarip vatandaşlarda rahat bir  şekilde hastaneye gidip kontrollerini yapacak ve muayene olabileceklerdir.

 

 

 

 

Seni Gidi Kopyacı :)))