Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GAZİLER UNUTULMADI SİİRT’TE 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

Gaziler Günü törenle kutlandı.

Gaziler Günü törenle kutlandı. Devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce “Gazilik” unvanı verilmesi nedeniyle kutlanan ‘Gaziler Günü’ nedeniyle  ilimizde  tören düzenlendi.

Atatürk Anıtında gerçekleştirilen törende Vali Vekili Resul Özdemir tarafından  anıta çelenk sunuldu.Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Tuğay Komutanlığı adına konuşan Jandarma Astsubay Üst Çavuş Ruken Merve Çalış gaziliğin, dinine, vatanına, namusuna tecavüz eden düşmanı def etmek için muharebeye katılan ve gazadan sağ salim dönenlere verilen ulvi bir unvan olduğunu söyledi.

 

Valilik adına günün önemini belirten bir konuşma yapan Siirt Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Ahmet Remzi Oran, tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milletinin işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir halk olduğunu söyledi.

Gaziler günü olan 19 Eylül’ün öyle bir değerin ifadesi olduğunu dile getiren Oran, şunları kaydetti:”Milletlerin maddi değerler etrafından meydana gelmiş mekanik topluluklar yığını değil. Millet, şuurlu, manevi, insani, milli değerler etrafından bir araya gelen canlı bir organizmadır. Milletleri tarihsel akış içinde asil bir ruh sürükler. Millet olabilmek çok yüksek bir insani katına ulaşmak demektir. Bu manada milletimiz tarih boyunca dünya insanlığına hak, medeniye, adalet ve insanlık götürme, gerçek yolu gösterme amacıyla yaşamış serdengeçti fedailer topluluğudur. Gaziler günü olan 19 Eylül böyle bir değerin ifadesidir.” dedi.

 

Gaziler Günü anma programı, Vali Vekili Resul Özdemir ve protokol üyelerinin Siirt Gazi ve Şehit Gazi Aileleri Dernekleri Federasyon Başkanlığını ziyaret ederek, günlerini kutlamaları ile sona erdi.

 

Gaziler günü münasebetiyle, Vali Vekili Resul Özdemir ve beraberindeki il protokolü daha sonra şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.

Programına; Vali Vekili Resul Özdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, 3. Komando Tugay Komutanı Vekili Piyade Yarbay Emre Dertli, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sırrı Akbay, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Siyasi parti ve STK il temsilcileri, Şehit ve Gazi ailelerinin yakınları, Gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Seni Gidi Kopyacı :)))