Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GEÇİMLERİNİ TEZEKTEN SAĞLIYORLAR

Birçok kişi kokusundan rahatsız

Birçok kişi kokusundan rahatsız olurken, onlar bu işi severek yapıyor
Siirt’te fıstık bahçelerinde hayvan gübresi olarak kullanılan tezekleri vatandaşlar şimdiden stoklamaya başladı. Bu işi yapan işçiler ise kazançlarını tezekleri traktörlere yükleyerek sağlıyor.
Siirt il ve ilçelerinde çiftçilik yapan vatandaşlar ilkbahar aylarında tarlalarda gübre olarak kullandıkları tezekleri stoklamaya başladı. Tezekleri traktöre yükleyen işçiler, ekmek paralarını tezekten çıkardıklarını dile getirdi.
“Ekmeklerini tezekten çıkarıyorlar”
Sabahın erken saatlerinde ilçe ve köyleri gezerek tezek topladıklarını belirten Adil Dayan adlı işçi, herkesin severek yaptığı bir iş olduğunu, bu işi de severek yaptıklarını dile getirdi. Dayan, “Ekmeğimizi tezekten çıkarıyoruz. Sabah 6’dan akşam 6’ya kadar bu gübrede çalışıyoruz fıstıklar için. Her köye gidiyoruz. Yevmiyemiz 150 TL’dir. Köyleri geziyoruz. Ekmeğimizi tezekten çıkarıyoruz” dedi.

Bir ay boyunca tezek toplayacaklarını belirten Ahmet Pişkin adlı işçi ise, kazançlarını tezekleri traktörlere yükleyerek sağladıklarını belirtti. Pişkin, “Bu işi yapıyorum. Ekmeğimi buradan çıkarıyorum. Sabah’tan akşama kadar çalışıyoruz. Yevmiye 150 TL alıyoruz” diye konuştu.

Seni Gidi Kopyacı :)))