Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENİŞLETİLMİŞ İL PANDEMİ KURULU, VALİ HACIBEKTAŞOĞLU BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Vali Hacıbektaşoğlu: “Salgınla Mücadelede,

Vali Hacıbektaşoğlu: “Salgınla Mücadelede, İlk Günkü Gibi, Daha Fazla Denetim, Daha Fazla Farkındalık yapmamız gerekir”

Vali Hacıbektaşoğlu’ nun başkanlığında düzenlenen toplantıda;  Kovid-19 Pandemisinde, ilimizin durumu, aşılama faaliyetlerinde gelinen son durum, dinamik denetim faaliyetleri, filyasyon çalışmaları ve alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Toplantıda, Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde yapılan çalışmalar ve bu çalışmaların sonuçları  değerlendirilirken, bundan sonraki süreçte alınması gereken tedbirler masaya yatırıldı.

Siirt Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Cansu Biber tarafından koronavirüs salgınına karşı kentte yürütülen çalışmalar, aşılama durumu ve salgın ile ilgili son güncel istatistiki verilere ilişkin sunum yapıldı.

Yapılan sunumun ardından kurul üyelerine hitap eden Vali Hacıbektaşoğlu, Salgınla mücadelede, ilk günkü gibi, daha fazla denetim, daha fazla farkındalık yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Aşı ile toplumsal bağışıklık sağlanana kadar, bireysel tedbirlerden asla taviz vermeyeceğini ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Salgınla mücadelede seferberlik haline geçtiklerini, İlçe Kaymakamlıkları, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları, Köy ve Mahalle muhtarlarımızın aşılama planlarını tekrar gözden geçirmelerini ve tüm vatandaşlarımızın aşılanması için çalışmaların yoğunlaştırılması gerektiğini söyledi.

Tüm salgınla mücadele eden ekiplerin vaka sayılarının en çok yaşandığı dönemdeki gibi daha çok denetim yapmalarını ve vatandaşlara maske dağıtılması gerektiğini kaydeden Vali Hacıbektaşoğlu, eğitimin yüz yüze başlamasıyla birlikte sosyal hareketliliğin artığına dikkat çekerek, alınan tedbirlerin katı bir şekilde uygulanmasını istedi.

Salgını yenmenin tek yolu aşı olmak ve tedbirlere uymakla mümkün olduğunu ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, tüm vatandaşları bir kez daha aşı olmaya davet ederek, vatandaşlarımızın kalabalık ortamlardan mutlak suretle uzak durmalarını, maskenin kurallara uygun bir şekilde takılmasını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesinin  hayati derecede  önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantı, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcıları Samet Öztürk, Fatih Kurt, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Hakan Yılmazoğlu, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Merkez Mahalle Muhtarları, STK’lar ve ilgili kurul üyeleri katıldı.

Seni Gidi Kopyacı :)))