enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
9,3033
EURO
10,8588
ALTIN
532,37
BIST
1.433

GIS Consult, Türk şirketlerini Kazakistan’ı keşfetmeye davet ediyor

GIS Consult, Türk şirketlerini Kazakistan’ı keşfetmeye davet ediyor

Güçlü iş ortağı ağıyla global pazarlarda da hizmet veren GIS Consult, Türk markalarını Türki Cumhuriyetler için stratejik bir pazar olan Kazakistan’daki iş ve yatırım fırsatlarını keşfetmeye davet ediyor.

Aralarında inşaat ve makine sektörünün önde gelen markalarının da bulunduğu Türk firmaları Kazakistan’a geçen yıl koronavirüs salgınına rağmen 362 milyon 400 bin dolar tutarında yatırım yaparken, son 30 yılın yatırım rekoruna imza atmış oldu. Bölgeye yapılan yatırımlarla birlikte tanıtım çalışmaları sırasında pazara ait dengelerin gözetilmesi gerektiğini dile getiren GIS Consult Global Pazarlar Direktörü Gülfem Varlık, “Kazakistan ve Türki Cumhuriyetler’de kalıcı olmayı amaçlayan Türk şirketleri için yerel bir ortakla güçlerimizi birleştirdik” diye konuştu.

Yeni bir pazara giren şirketlerin öncelikli olarak projelerini hayata geçirmeyi ve kısa sürede tüketiciye ulaşmayı amaçlıyor. Tanıtım ve PR çalışmaları markanın imajında olumlu rol oynarken, ürün ve hizmetin tüketiciye daha kısa sürede ulaşmasına büyük katkıda bulunuyor. Tanıtım ve pazarlama etkinlikleri tasarlanırken, yerel bilgi ve ağa sahip olmadan pazarda başarılı olabilmenin çok güç olduğunu ifade eden Gülfem Varlık, şunları söyledi: “İki kültür arasında köprü kurabilecek ve neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını size aktaracak güvenilir bir iletişim ekibine sahip olmak çok önemli avantajlar sağlayabilir. Kazakistan coğrafi olarak Türkiye’ye yakın olmasına rağmen kültürüne çok hâkim olmadığımız bir ülke. Gelişen teknoloji ile tüketim kültüründe ve toplumsal alışkanlıklarda birçok değişiklik gözlemliyoruz. Medya hala çok önemli ve işlevsel bir araç… Kazakistan’da sınırlı sayıda yayın organı bulunuyor ve hedef kitleye ulaşacak doğru olanları seçmek ve onlarla hassas dengeleri gözetecek etkin ilişkiler kurmak çok önemli. Türk şirketlerinden gelen talep üzerine yerel ortağımızla birlikte Türk şirketlerine özel bir yol haritası hazırladık. Hem proje bazlı hem de düzenli planlamalar yaparak, en kısa süre içinde Kazak pazarında faaliyet gösteren Türk şirketlerimizin bilinirliğini artırmayı hedefliyoruz.”

Orta Asya’nın en büyük ülkesi konumunda olan Kazakistan, 19 milyonluk nüfusu ile Türki Cumhuriyetler arasında ikinci sırada yer alıyor. Kazakistan’da Türk ürünleri, tekstil, inşaat, gıda, pişirme gereçleri başta olmak üzere birçok sektörde yüksek kalitenin eş anlamlısı. Ülkede faaliyet gösteren 2 bin 700 Türk şirketi bulunuyor.

GIS Consult Hakkında

GIS Consult geleneksel halkla ilişkiler ile yeni medyayı stratejik bir bakış açısı ile entegre ederek hem yerel hem de uluslararası markaların Türkiye pazarından bu entegrasyonun avantajlarından her anlamda faydalanmasını sağlayan ve 360 derece hizmet veren bir iletisim ajansıdır. Kurucularının gazetecilik, iletisim, pazarlama gibi farklı alanlarda 10 yıldan fazla tecrübesi GIS Consult’un tüm iletisim kampanyalarına benzersiz yetkinlikler ve kendilerine has bakış açılarını katıyor. Geniş portföyündeki vizyoner start-up’lardan saygın global markalara tüm müşterilerinin seslerini yükseltmelerini ve doğru hedef kitleler tarafından duyulmalarını sağlıyor. Bunun için her bir müşterinin ihtiyacına göre kurgulanan esnek ve mobil yapı ile daha çevik hareket edebiliyor, hızlı karar alabiliyor ve rekabetçi bir iş modeli ile yüksek kalitede hizmet sunabiliyor. Bunu başarabilmek için GIS Consult farklı markaların farklı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış esnek ve mobil bir yapı yarattı.  Böylece daha hızlı karar alan, daha hızlı harekete geçen ve rekabetçi bir iş modeli ile daha yüksek kalitede hizmet sunmayı sağlayan çevik bir yapıya büründü. Bir çok farklı sektörde deneyim sahibi olmasına rağmen GIS Consult özellikle finans, perakende, e-ticaret ve teknoloji ile pazarlama, kurumsal iletişim, kriz yönetimi, dijital strateji, marka gazeteciliği, içerik yönetimi ve etkinlik yönetimi konularında derin tecrübeye sahip. Çok uluslu işletme ortamlarında ve uluslararası bir ekibin parçası olarak çalışma konusunda engin deneyimleri ve Avrupa ve Ortadoğu bölgesindeki uluslararası PR ağları ile iş ortaklıkları sayesinde GIS Consult ekibi sayısız alan ve coğrafyada hizmet verebiliyor. 

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.