Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,0751
EURO
28,8430
ALTIN
1.675,78
BIST
7.759,75

Hemşerimiz Altunç’un İlk Şiir Kitabı Yayımlandı

Hemşerimiz Altunç’un İlk Şiir Kitabı Yayımlandı
11 Temmuz 2023 22:46
141
A+
A-

Bugüne kadar sitemizde çok sayıda şiiri yayınlanan hemşerimiz Ali Savaş Altunç’un “ Son Durak “ adını verdiği ilk şiir kitabı şiir severlerle buluştu.

Aynı zamanda Siirt Defterdarlığında Görevli Gelir Müdürü Ali Savaş Altunç, 2005 yılından beri sürdürdüğü şiir yazma hobisini sürdürüyor. Hayranı olduğu Yunus Emre’den etkilendiğini Altunç günlük yaşantısındaki olaylardan ve özellikle eşine duyduğu sevgiden ilham alarak şiir yazdığını belirtiyor.

Altunç’un 2 yıldır üzerinde çalıştığı “Son Durak” isimli kitabı şiir severlerin büyük ilgisini çekti. Şiirlerinin gördüğü ilginin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Altunç “ Yaklaşık 20 yıldır şiir yazıyorum. Şiirlerimde aşk, sevgi, annelere duyulan sonsuz sevgi ile saygı, vatan ve bayrak sevgisi gibi evrensel temaları ele alıyorum.” Dedi.

Altunç’un şiirlerindeki derin duygusal imgeler ve üslubu ile gelecek adına umut veriyor. Altunç daha öncede Siirt ekonomisi ve üniversiteyi konu alan bir tez çalışmasını yayınlamıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.