Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EN BÜYÜK SLOGANIMIZ “SPOR, DOSTLUK, BARIŞ VE KARDEŞLİKTİR”

Süper lig tecrübesi bulunan

Süper lig tecrübesi bulunan ve şuan Türkiye BAL Ligi 1.ci grupta mücadele eden Siirt İl Özel İdare spor üçüncü lige geçmek için şampiyonu belirleyecek ve play off grubuna  takımı belirleyecek maça çıkıyor.

Pazar günü Siirt Atatürk Stadyumunda oynanacak olan maça ilginin oldukça yüksek olacağı kesin.  Galip gelen takım grupta şampiyonluk yolunda çok önemli bir avantaj kazanacak.

VALİ ATİK SPORA TESİS KAZANDIRAN VALİ OLARAK HEP GÖNÜLLERDE ANILACAK

Siirt Valisi Sayın Ali Fuat Atik’in kentte spora yaptığı yatırım ve verdiği destekler ile tüm Siirtlilerin sevgisini kazanmış durumda.  Özellikle Kezer  mevkiinde bir çok 2.ci lig takımının bile sahip olamadığı modern ve komple spor tesisini kulübün ve Siirtlilerin hizmetine sundu. Bu tesisler aynı zamanda geleceğin sporcularının yetişeceği yuva olacaktır. Böylece Sayın Vali Atik önümüzdeki 50 yıllık alt yapı hizmetlerinin de sağlam temellerini atarak, kente kazandırdı.

Sayın Valimizin geçmişte spor yazarlığı yaptığı ve spor dünyasında deneyimleri olduğunu biliyoruz.Kendisi bu tecrübelerini taraftarlarla, spor camiasıyla paylaşarak ve her zaman maçlarda  sağduyunun galip gelmesinde anahtar rol üstlenmiş ve kadim kentin tüm misafirperverliğini diğer spor kulüplerine hissettirerek, sporun aslında birleştirici, dostluk ve kardeşlik yönünü ön plana çıkarmıştır.

Siirt İl Özel İdare Sporun deplasman maçlarını da yakından takip eden Vali Ali Fuat Atik, Siirt Sporun, taraftarlarla ve tüm Siirtlilerle bütünleşerek, takımın bir üst lige çıkması için maddi ve manevi her türlü desteği vermektedir ve. destek olamaya da devam edecektir..

Sayın Valimiz Atik, spor ile ilgili açıklama ve demeçlerinde hep sporun, barış, kardeşlik ve dostluk olduğunu  belirtmiş ve bunların dışında da  her platformda gür bir sesle dile getirmiştir.

Mardin Spor maç öncesi sosyal medyada yaptığı bu açıklama çok değerli ve önemlidir. Vali Atik: “Türk sporuna yakışır centilmence kardeşlik ve dostlukların ön plana çıktığı bir müsabakaya ev sahipliği yapacağız.” Dedi.

Evet, Pazar günü Siirt ve Mardin arasında şampiyonluk maçı sayabileceğimiz önemli bir maç oynanacak: Geçmişleri 12 bin yıla dayanan iki kardeş kadim kent farklı medeniyet ve kültürlerin derin izlerini taşıyor. Her iki kentimizde hoşgörü ve huzur şehri olarak anılıyor, temennimiz maçın dostluk, kardeşlik ve centilmenlik atmosferinde gerçekleşmesidir.Siirtliler  hiçbir provokasyon ve taşkınlığın içinde olmayacak ve gerçekleşmesine  de asla rıza göstermeyeceklerdir.

Takımın buraya kadar gelmesinde başta Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, olmak üzere emeği geçen yönetici, hocalarımıza ve futbolcularımıza Siirt halkı olarak teşekkürlerimizi belirtmek istiyoruz. Ayrıca maçların huzur ve güven ikliminde geçmesinde büyük bir emek harcayan Emniyet Teşkilatımıza da teşekkür ederiz..

Son olarak diyorum ki “ Spor, Barış, Dostluk ve Kardeşliktir.”

Saygılarımla…

Mehmet Şükrü URAS

Seni Gidi Kopyacı :)))