Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İLİM YAYMA CEMİYETİ YIL SONU ETKİNLİĞİ MUHTEŞEM GEÇTİ

Siirt’in en aktif sivil toplum kuruluşlarından birisi olan İlim Yayma Cemiyetinin, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı, yıl sonu gecesi muhteşem geçti.

Siirt’in en aktif sivil

İbrahim Hakkı Kız Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi
Taha Uluçun Kuranı Kerim tilaveti ile başladı.
Şube Başkanı Ercan Aslan ise açılış konuşmasında İlim Yayma Cemiyeti hakkında bilgi verdi. Cemiyetin 1950 yılında kurulduğunu ve 2002 yılından beri Siirt’te faaliyet yaptığını söyleyen Aslan eğitim hayatına katkı yapmak amacıyla yurtlar ve kurslar açtıklarını anlattı.
Cemiyetin çalışmalarını yansıtan slayt gösterisinin ardından Cemiyetin düzenlediği Marifet Okulunun yöneticisi Dr Yusuf Yıldız bu okulların çalışmalarını anlattı. Yıldız, ülke genelinde 50 ye yakın marifet okulunun faaliyet gösterdiğini belirtti ve bu okullarda dini bilgilerin yanı sıra matematik, fen bilimleri gibi alanlarda da eğitim verildiğini ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirildiğini söyledi.
Tören Arapça İslami ilimler programının tanıtımı ve mezun olan 8 bayana belge ve ödüllerinin verilmesi ile devam etti.Bu programda ders veren Prof. Dr Adnan Memduhoğlu ve diğer hocalara belgeleri takdim edildi.
Programda daha sonra şiir ve müzik dinletisi ve öğrencilerin tiyatral gösterileri i gerçekleştirildi.
Program ödüllü kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerle Marifet Okuluna devam eden öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Programa Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, Müftü Şakir Pinal, Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Tekin, Av. Diyaddin Temiz ile diğer davetliler katıldı.

Seni Gidi Kopyacı :)))