enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
9,3033
EURO
10,8588
ALTIN
532,37
BIST
1.433

İSTİHDAMA ÖNEMLİ ÇÖZÜM, PERVARİDE TEKSTİL ATÖLYESİ FAALİYETE GİRDİ

İSTİHDAMA ÖNEMLİ ÇÖZÜM, PERVARİDE TEKSTİL ATÖLYESİ FAALİYETE GİRDİ

Bölgemizde yaşanan yoğun işsizlik sorununa çözüm olarak görülen tekstil sektörü gelişiyor. Başkan ilçe merkezi, Atabağı beldesi ile Kurtalan’ın ardından Pervari ilçemizde de bir tekstil atölyesi hizmete girdi.

Siirt Milletvekili Osman Ören ve AK Parti il başkanı Av. Ekrem Olgaç atölyeyi gezerek girişimci ile belediye başkanı Tayyar Özcan’dan bilgi aldı.

Atölye hakkında bilgi veren KOBİ uzmanı Umut Erdoğan” Geçen sene istihdamın en düşük olduğu iller bizde. Ne yapabiliriz diye düşündük .İşe  böyle bir proje başlayalım sayın başkanımıza geldik başkanımız da sağ olsun elinden gelen bütün desteği sağladı. Eski belediye binasını dönüştürüp bu şekilde bir tekstil atölyesi kurduk. Şu an 60’a yakın personelimiz var. Hedefimiz 100’ün üzerine çıkmak bunun yüzde 80 de kadınlarımızdan oluşturacak. Çünkü böyle bir sözümüz var. Hem kadın istihdamına hem de genç istihdamına yönelik bir proje yürütmekteyiz. Daha güzel teşviklerle devletimizi de yanımızda görmek istiyoruz. Artık hayvancılığın ve tarımın yanı sıra sanayiye de Doğu ve Güneydoğu illerimizi katmak istiyoruz. Şu an iki firma ile çalışmaktayız. Şuan üst grup tişörtleri üretmekteyiz.

Belediye eski hizmet binasını restore ederek atölyeye dönüştürdüklerini belirten Belediye Başkanı Tayyar Özcan “ Belediye olarak genç girişimler adı altında bu projeyi gerçekleştirdik. Gençlerimiz ile beraber belediye olarak ve başkan olarak gereken  maddi ve manevi destekleri verdik.  Malum her yerde aynı istihdam sıkıntısı var. Özellikle kadınlarımız, kızlarımız maalesef böyle bir işlere sahip olamıyorlardı. Ama yeni bu tür  imkanlarla hem kadınlarımız hem kızlarımız çalışıyor.Bizi en çok mutlu eden budur. Şuanda yüz kişi ile başladık hedefimiz 400’e çıkarmaktır. Sayın milletvekilimiz il başkanımızın ve valimizin çok desteği oldu.” Dedi.

AK Parti il başkanı Ekrem Olgaç; bu çalışmalardan çok memnun olduğunu belirterek başarı diledi. Av. Olgaç “ Pervari’de yapılan bu çalışmalar bizi gerçekten çok memnun ediyor.Bugün hem tarımsal ve hem hayvancılık alanında yapılan çalışmaları gördük. Buraya gelip Pervari’de ilk defa açılan tekstil projemizi gördük. 100 kişi ile başlayan tekstil fabrikası İnşallah peyderpey belediye başkanımızın ve teşkilatı sayesinde yükselecektir.  İşsizlik sorunu ortadan kalkacaktır. İlçemizdeki problemlerin üzerine gidiyoruz. Pervari belediye başkanımızla İnşallah  ilçemizde kısa bir süre içerisinde hiçbir problem bırakılmayacak. Burada çalışan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”  Dedi.

Pervari’nin, Siirt’in en uzak ve aynı zamanda da ihmal edilen ilçesi olduğunu belirten Milletvekili Osman Ören ise şöyle konuştu” Son yıllarda yapılan çalışmalar yapılan icraatlar sağ olsun belediye başkanımızın ve diğer teşkilatta ki arkadaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalar sonucunda burası hem hayvancılık hem de tarımsal alanda belli bir noktaya geldi, ama bunu da gençlerimize yönelik istihdam konusunda da göstermeye başladık . İnşallah güzel bir başlangıç , olur çok ünlü markalara siparişler veriliyor, onlara yetiştirmeye  çalışılıyor.Pervari’de bu çalışmaların yapılması bizi gerçekten gururlandırıyor. Özellikle de artık terör konusu bizim uzak dünyamız oldu. Bundan sonra yapılan bütün çalışmalar hep gençlerimize yönelik insanımıza ve vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar olacak bu konuda emeği geçen başta sayın belediye başkanımız Tayyar Özcan’a ve ekibine teşekkür ediyorum.”

AK Parti heyetiyle birlikte Pervari’ye gelen  Şırnak  milletvekili Rizgin Birlikte yaptığı açıklamada “ Pervari’de ilk akla gelen hayvancılık ve bal üretimiydi.Şimdi artık tekstil ile de inşallah milletvekilimiz ve teşkilatı sayesinde bunlarda gerçekleşecek. Gençlerimiz daha fazla istihdam bekliyor. Bu yüzden bize Barut lazım değil,bize kan lazım değil , bize silah lazım değil. Bize gönül birliği lazımdır. Gençlerimiz de öyle devam edecek inşallah. “ şeklinde konuştu.

Heyet incelemelerinin ardından İlçeden ayrıldı.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.