Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,0069
EURO
28,7818
ALTIN
1.673,10
BIST
7.698,13

Kamu Kurum Kuruluşlarının Çalışmaları ve Sayın Gü’le Düşen Görev

Kamu Kurum Kuruluşlarının Çalışmaları ve Sayın Gü’le Düşen Görev
14 Temmuz 2023 13:06
44
A+
A-

Daha önce yazdığım bir makale de iktidar partisinin, görevini layıkıyla yerine getiren azimli vizyon ve  misyon sahibi kamu  kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine kendilerine güvence verilmesi ve desteklenmesi gerektiğini ifade etmiştim.

Ancak gerek bunların daha verimli çalışabilmesi ve gerekse diğer kurumların teşvik edilmesi için dikkate alınmasında yarar gördüğüm birkaç noktaya değinmek istiyorum .

  1. Proje yapma bazında kurumlar arasında var olan koordinasyon eksikliği ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.
  2. Bazı kurumlarda proje yapma kamuoyuna sunma gayreti ve heyecanı yok. Hatta mümkün olduğu kadar ortada görünmeyerek kurumlarını unutturma politikası izleyenler var,
  3. 6 ayda bir kurumlar çalışmaları hakkında yetkili birimlere ve kamuoyuna bilgi vermelidirler. Bu konu özellikle çok önemli ve üzerinde durulmalıdır,
  4. Türkiye yüzyılı vizyonuna uygun olarak her kurum vizyonunu belirleyip kısa, orta ve uzun vadeli projelerini anlatmalıdır.

Ve en önemlisi kamu kurum ve kuruluşlarının  yani bürokrasi ile siyaset mekanizması arasında  yasal yetkiler çerçevesinde sağlıklı ve saygıya dayalı bir iletişim köprüsü kurulmasıdır.

Bu konunun gerçekleştirilmesinde sayın Gül ve il başkanı sayın Av. Ekrem Olgaç’a çok önemli görevler düşüyor.

Bürokratların, vatandaşların haklı taleplerini yerine getirmesi için baskı kurmaları doğal, ama aynı bürokratların haksız ve yasa dışı taleplere karşı çıkabilmeleri için de gerekli desteği vermelidirler.

Huzur ve uyum içerisinde ki çalışma ortamı başarının başlıca sırrıdır.

Yorumlar

  1. Memet dedi ki:

    Sayın Mergen çok önemli bir konuya değindiğiniz çok çok teşekkur ederim, gerçekten memleketin buna ihtiyacı var, inşaallah siyasiler bu değindiğiniz konularakulak verir.