Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

Kamu Yararına Yükümlü Çalıştırılması Amacıyla İş Birliği Protokolü İmzalandı

Kamu Yararına Yükümlü Çalıştırılması Amacıyla İş Birliği Protokolü İmzalandı
13 Temmuz 2023 15:54
176
A+
A-

Siirt Valiliği, Siirt Belediyesi ve Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında “Kamu Yararına Yükümlü Çalıştırılması Amacıyla İş Birliği Protokolü” imzalandı.
Siirt Valiliğinde gerçekleşen protokol imza törenine; Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarica ve Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Obut katıldı.
İmzalanan protokol ile Siirt Valiliği bağlı kurumların talebi halinde hükümlülerin ücretsiz olarak kamu kurumlarında genel idari hizmetler, temizlik, bakım onarım, park ve bahçe işleri ve ağaçlandırma hizmetlerinde görev yapmalarına imkân sağlanacak.
Yapılan iş birliği protokolü ile haklarında kamuya yararlı bir işte çalıştırılması kararı verilen yükümlülerin ceza infazlarının yerine getirilmesinin yanı sıra, yeniden suç işlemelerini engelleyici etkenleri güçlendirmeyi, sosyalleşmelerini teşvik etmeyi, üretken, verimli, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk sahibi bir yaşam biçimini benimsemelerini sağlayarak, topluma kazandırılmaları hedefleniyor.
Tören, tarafların protokolleri imzalaması ile sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.