enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirt
DOLAR
18,5043
EURO
17,7089
ALTIN
961,96
BIST
3.264,51

Kan Grubunuz Geleceğinizin Habercisi! Şanslı Bir Grupta Mısınız?

Kan Grubunuz Geleceğinizin Habercisi! Şanslı Bir Grupta Mısınız?

Kan gruplarının hastalıklarla ilişkisini araştıran bilimsel araştırmalara her gün bir yenisi ekleniyor.

Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuç grubumuzun bazı hastalıklarla ilişkili olduğunu  ortaya koyuyor. Örneğin yapılan çok geniş çaplı bir araştırma da kan grubunun  halk arasında inme olarak bilinen felç hastalığı ile yakın ilişkisini ortaya koydu.

Bilimsel bir dergi de dergisinde yayınlanan araştırmaya göre Maryland Üniversitesi’nden bir ekip 48 farklı çalışmada yaklaşık 600.000 sağlıklı insanın verilerini inceledi. 7.000 felçli hastanın verileri analiz edildi ve kan grubu A olan kişilerde yaklaşık 16 felçten birinin daha belirgin olduğu sonucuna ulaştılar.

Araştırma da A kan grubunun, diğer kan gruplarına kıyasla 60 yaşından önce meydana gelen felçler de  %16 daha yüksek risk oluşturduğu  tespit edildi . B kan grubuna sahip olanlar en fazla risk altında ikinci sırada bulunuyor ve O tipi kan grubuna sahip olanlar en düşük riske sahipler.

Aynı araştırma da genç yaşta felç geçirme oranının son yıllarda arttığını ortaya çıkardı. siirt haber, siirt haber sitesi, son dakika yeni siirt, haber yeni siirt, siirt haberleri sitesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.