enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
13,5575
EURO
15,3009
ALTIN
793,33
BIST
1.951,17

KAPASİTE GELİŞTİRME VE PERSPEKTİF ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ, ÜLKEMİZİN İLETİŞİM ALANINDAKİ ATAKLARI ELE ALINDI

KAPASİTE GELİŞTİRME VE PERSPEKTİF ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ, ÜLKEMİZİN İLETİŞİM ALANINDAKİ ATAKLARI ELE ALINDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen  “Kapasite Gerçekleştirme ve Perspektif Çalıştayında ülkemizin son yıllarda iletişim alanında gerçekleştirdiği dev atılımlar ele alındı ve bundan sonra izlenecek yol haritası konusunda bir perspektif  belirlendi.

23-26 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul’da bir otelde düzenlenen çalıştaya Türkiye’nin dört bir yanından pek çok basın mensubunun yanı sıra, basın mesleğini temsil eden kişi ve kuruluşlar ile STK temsilcileri katıldı. Siirt’ten de Ayhan Mergen ve Mithat Cander katıldı. Çalıştay, İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un açılış konuşması ve başkanlığın faaliyetlerini yansıtan bir sinevizyon gösterisi ile başladı.  Prof. Dr. Altun İletişim Başkanlığının 2023-2053 ve 2071 vizyonu hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden beri iletişme verdiği öneme değinen Altun, Başkanlığın, kamu diplomasisi, halkla ilişkiler (CİMER), stratejik iletişim ve kriz yönetimi, basın ve yayın alanlarında yaptığı faaliyetler hakkında ayrıntılı bilgiler sundu. İletişim Başkanı Altun, söylem birliğinin sağlanmasının, yeni nesil doğrulama sisteminin ve kriz yönetiminin önemine  de değindi. Yeni dönemin Türkiyenin dönemi olacağına inandıklarını belirten Altun : “Biz şuna inanıyoruz ki eğer bu yürüyüş devam ederse yeni dönem Türkiye’nin dönemi olacak. Çünkü Türkiye, gerçekten eskisi gibi değil. Gerçekten büyük ve güçlü bir ülke bugün itibarıyla sadece oyunbozan değil, oyun kuran bir ülke. Sadece bir istikrar adası değil aynı zamanda istikrarlaştırıcı bir güç.” dedi.  Kapasite Gerçekleştirme ve Perspektif Çalıştayı’na Türkiye’nin 81 ilinden gelen basın mensupları katıldı. İletişim Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nün modere ettiği Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Şırnak ve Van’dan gelen basın mensupları; “medya sektörü”, “medyaya yönelik kamusal hizmetler”, “basın kartı”, “5953 sayılı Basın İş Kanunu”, “internet medyasının mevzuata dahil edilmesi süreci”, “basın özgürlüğü”, yerel medyanın yayın yaptığı il veya bölgenin sorunlarının aktarılmasındaki ve çözümündeki rolü” ve “yerel medyada istihdam politikasına” ilişkin sorunlar ve çözüm önerilerini tartışarak Başkanlığa bir rapor sundular. Çalıştay; Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarının icra ettikleri Gala Gecesi Programıyla sona erdi. Çalıştay nedeniyle Başkanlığa bağlı AA ve TRT  gibi kurumlarda otelde birer stant açarak çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptılar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.