Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KARDA KALAN YAVRU KEDİYE ÇOCUKLAR SAHİP ÇIKTI

Siirt’in Şirvan ilçesinde annesi

Siirt’in Şirvan ilçesinde annesi ölen yavru kediye çocuklar sahip çıktı.

Nallıkaya köyünde yaşları 8 ile 15 arasında değişen 5 çocuk, aracın çarpması sonucu ölen anne kedinin yavrusunu elleriyle besliyor.

Kedinin soğuk havada üşümemesi için sırayla kucaklarında ısıtan çocuklar, daha sonra korunması için kartondan yuva yaptı.

15 yaşındaki Şahin Borutekin, köyün maskotu haline gelen yavru kediye “Beboş” ismini verdiklerini belirterek, “Yavru kediyi yolda gördük. Soğukta aç ve üşüdüğünü görünce onu sahiplendik. Ekmek ve süt verdik. Annesi ölen yavru kedinin üşümemesi için onu eve götürüp ısıtıyoruz. Gözü de kör olmuş, ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yolu temizleyen Siirt İl Özel İdaresi ekiplerinden yardım istedik, onlar da gelip kediyi beslediler. Onlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Siirt İl Özel İdaresi personeli Fehmi Seven de köyde karla mücadele çalışmalarını yürüttükleri esnada köy çocuklarının kedi yavrusu için kendilerinden yardım talebinde bulunduklarını belirterek, “Çocuklar bize sahipsiz kediye yardım etmemizi istedi. Biz de bulduğumuz yiyeceklerle kedinin karnını doyurduk. Soğuktan etkilenen hayvanlara herkesin sahip çıkması gerekir. Biz de imkanlarımız ölçüsünde yolda gördüğümüz her hayvanları besliyoruz.” diye konuştu.

Seni Gidi Kopyacı :)))