enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
13,5575
EURO
15,3009
ALTIN
793,33
BIST
1.951,17

Kaybedeni olmayan Siyer Yarışmasına davet

Kaybedeni olmayan Siyer Yarışmasına davet

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her sene “O’nu Oku O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenen siyer yarışmasının kayıtları devam ediyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl ülke genelinde düzenlen Siyer Yarışması, bu yıl 13 Şubat 2022 tarihinde yapılacak. Yarışmanın başvuru işlemleri 31 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek. “O’nu Oku O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenen Siyer Yarışmasının bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Siirt il Temsilcisi Sabahattin Keleş, “O’nu Oku O’nu Yaşa” temasıyla 13 Şubat 2022 tarihinde düzenleyecekleri Siyer Yarışmasına 7’den 70’e herkesi kayıtlarını yaptırmaya davet etti.

“Siyer Yarışmasına olan teveccüh Peygamber Efendimize olan sevgidendir”

Özellikle son süreçte yaşanan maddi ve manevi sıkıntıların Peygamber Efendimize duyulan ihtiyacın ne kadar büyük olduğunu gösterdiğine dikkat çeken Keleş, sıkıntıların ancak Peygamberimizin izinden gidilerek çözülebileceğini vurgu yaptı.

Keleş, “Siyer Yarışması kayıtlarımız devam ediyor, gereken izinler alındı, merkez ve ilçelerde bulunan bütün okullara gidildi. Elhamdulillah geçmiş zamanlarda olduğu gibi büyük bir teveccüh var. Bu teveccühü Peygamber Efendimize olan sevgiye bağlıyoruz. 7’den 70’e herkes kayıtlarını yaptırmaya başladı. Allah-u Teâlâ, Resulü için ‘Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik’ diye buyuruyor.  Yeryüzü suyla nasıl rahmet buluyorsa inanıyoruz ki insanlık da Resulullah (Aleyhissalatu Vesselam) ile o rahmete kavuşurlar. Hazreti Muhammed’in bilinmesi ve öğrenilmesi sayesinde Allah-u Teâlâ’nın bizim üzerimizdeki bu musibetleri kaldıracağına inancımız tamdır.” dedi.

“Bu yarışmanın en büyük mesajı kaybedeni olmayan bir yarışma olmasıdır”

“Bir derdimiz ve bir çabamız var. İstiyoruz ki insanlık Resulullah Aleyhisselatu Vesselam’ı öğrensinler, hem dünya hem de ahiret saadetine ersinler.” diyen Keleş, herkesi kaybedeni olmayan yarışmaya davet etti.

Keleş, “Allah-u Teâlâ Kur’an-ı Kerimde, Peygamberleri insanlığa gönderirken diyor ki ‘İman edin size yeryüzünde ve gökyüzünde rahmet açılsın.’ Eğer biz de iman edersek, Peygamberle bir yol tutarsak Allah-u Teâlâ da bize rahmetini, bereketini gönderecek, çektiğimiz sıkıntılardan kurtuluşa ereceğiz. Bundan dolayı 7’den 70’e herkesi bu sınava dâhil olmaya davet ediyorum. Zaten bu sınavın en büyük mesajı kaybedeni olmayan bir yarışma olmasıdır.” dedi.

Siyer Yarışmasının kategorileri şu şekilde;

  1. Kategori (4. ve 5. sınıflar)
  2. Kategori (6,7 ve 8. sınıflar)
  3. Kategori Liseler (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) İle Örgün Eğitimde Okumayıp 2005 Ve Sonrası Doğanlar
  4. Kategori Diğer (Belirtilen Eğitim Durumları Dışında Kalanlar)

Yarışma kitapları

1 ve 2. Kategori: Peygamber Sevdalıları Komisyonunun Semere Yayıncılıktan çıkan Hazreti Muhammed’in Hayatı, 3 ve 4. Kategori: Adnan Akgönül’ün Semere Yayıncılıktan çıkan Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem) adlı kitaplar olacaktır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.