ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9154
EURO
31,2202
ALTIN
1.884,87
BIST
7.978,82

Kış Geliyor Gerekli Önlemler Alındı mı?

Kış Geliyor Gerekli Önlemler Alındı mı?
18 Kasım 2023 00:45
43
A+
A-

Uzun ve sıcak geçen bir sonbahar mevsimin ardından kış mevsimine giriyoruz. Aileler imkanları ölçüsünde kış için gerekli hazırlıkları yaptılar. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının da ağır kış şartları altında vatandaşlara daha iyi ve sağlıklı hizmet verebilmeleri için bazı önlemler almaları gerekmektedir. Bu kurumların başında İl Özel İdare Genel Sekreterliği geliyor. Köy ve mezra yollarından sorumlu olan bu kurumun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kapanacak köy yollarını açmak için makina ve ekipmanlarını gözden geçirmesi ve gerekli tuzu temin edip depolaması gerekiyor. Aynı durum ilçe ve köy yollarından sorumlu Karayolları ile şehir içi yollardan sorumlu belediye içinde geçerlidir.
Sağlık Müdürlüğünün de kış mevsiminde kırsalda ki acil vakalara ulaşılması için gerekli ambulansların bakım ve onarımını yapması gerekiyor.
Vatandaşlar bu kurumların yaptıkları hazırlıklar konusunda toplumun bilgilendirilmesini istiyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.