Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızılay’ın Kırgızistan’daki İki Kahramanı: Tanık ve Tatlav Yardım Çalışmalarında

Türk Kızılay 2024 yılı

Türk Kızılay 2024 yılı Ramazan programı çalışmaları kapsamında; Kırgızistan Bişkek’te ve yakınındaki/civarındaki ilçelere 1000 adet gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirmek amacıyla ekip gönderdi.
Ekipte iki Siirtli hemşerimiz Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yener Tanık ve Genç Kızılay Siirt İl Başkanı Muhammed Osman Tatlav da yer alıyor.
Tanık yürüttükleri çalışmalara ilişkin bir açıklama yaptı.Tanık açıklamasında “İlk gün Kırgızistan Kızılay Merkezinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdik. Ardından hane ziyaretleri yaparak ihtiyaç sahibi kimselere erzak yardımlarında bulunduk. İlk günün akşamında Issık Gölde bir medresede İftar Programı organize ederek günü tamamladık.
Kırgızistan’da ikinci günümüzde ise; evi yanan 6 çocuklu bir aileyi ziyaret edip, kendilerine 2000$ nakdi yardımda bulunduk.
Bir diğer durağımız Ahıska Türkleriydi. İhtiyaç sahibi ailelere misafir olup, ihtiyaçlarını giderdik.
İkinci günümüzün akşamında ise Ahıska Türkleri Dernek Başkanı Ethem Şah beyin davetiyle, ailesinin de bulunduğu iftar sofrasına konuk olduk.
Gayemiz; dünyanın her yerinde olduğu gibi Kırgızistan’da da Türk Kızılay’ın varlığını, desteğini, muhabbetini hissettirmek. Kırgızistan’da muhtaç kimselerin ve Ahıska Türklerimizin yalnız olmadıklarını, bizlerin her koşulda onların yanında olduğumuzu gösterebilmek.
İki ülke arasındaki birlik, beraberlik ve dirliğimizi perçinlemek niyetiyle yaptığımız bu çalışmaların; hafızalardan silinmemesi adına bir vefa örneği sergilemesi maksadındayız.
Geçen sene yaşadığımız deprem felaketinde bizi yalnız bırakmayan Kırgızistan halkına vefa borcumuzu ödeyip, görevimizi tamamlayıp, Türkiye’ye döndük.
Kırgızistan’da 1000 aileye gıda ulaşmasına vesile olan bağışcılarımızdan Allah razı olsun.”dedi.

Seni Gidi Kopyacı :)))