YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
20,8999
EURO
22,4628
ALTIN
1.310,80
BIST
5.114,97

KORONAVİRÜS NEDENİYLE BITTIM SABUNUNA TALEP ARTTI

KORONAVİRÜS NEDENİYLE BITTIM SABUNUNA TALEP ARTTI

Siirt’te üretilen doğal bıttım sabunu, dezenfektan özelliği nedeni ile büyükşehirlerden yoğun talep görmeye başladı. Sabundan almak isteyenler sipariş verip sıraya giriyor.

Siirt’te doğal üretilen bıttım sabununa dezenfektan özelliği nedeni ile talep arttı. Vatandaşlar alabilmek için sipariş verip birkaç gün bekliyor. Sabuna, İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’den de yoğun talep gösteriliyor.

“CİDDİ MANADA RAĞBET VAR”

Siirt’te sabun üreticisi olan Mithat Apari, koronavirüs nedeniyle 4 yılda satamadığı sabunları bir hafta içinde tükettiğini ve artan siparişlere yetişemediğini söyledi. Doğal bıttım sabununa talebin yoğun olduğunu belirten Apari, “Koronavirüsün Türkiye’mizi etkisi altına alması suretiyle bizim organik doğal olan sabunlarımıza ciddi manada rağbet var. Emin olun şu an bizim 3-4 yıldır satamadığımız sabunları biz bu hafta içerisinde hepsini tükettik. Özellikle sabunlarımız doğal ve organik olma suretiyle büyük bir talep var. Bu antiseptik özelliğe sahip olduğu için koruyucu ve dezenfekte etme özelliğine sahiptir. Çünkü hijyenik bir ortamda yapılıyor ve doğaldır. Büyük illerden özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli gibi illerden bize rağbet var. Şu an paketlerimiz hazır bulunmakta ve kargolatıp yolluyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.