Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KULİS ÖYLE YAPILIR! BATMAN’IN ARDINDAN MARDİN’DE KALKINMA YOLUNDA DEVREDE

Dile getirdiğimiz Kalkınma Yolu Projesinde bizde henüz bir girişim yapılmazken Batman’ın ardından Mardin de devrede.

Dile getirdiğimiz Kalkınma Yolu

Mardin Arena Haber sitesindeki haberi yorumsuz olarak veriyoruz.

Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç, Muhammed Adak, Savur Belediye Başkanı Engin Uğur Hamidi, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’yu ziyaret etti.

Bakan Uraloğlu’nun makamında gerçekleşen ziyarette, Mardin’de yapılması planlanan ve devam eden Kalkınma ve Çevre Yolu projeleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Mardin heyeti, Mardin’deki ulaşım altyapısının yetersizliğine dikkat çekerek, Mardin’in acil ihtiyaç duyduğu çevre yolu projesinin yatıtıma dönüştürülmesi, Mardin’i de kapsamına alan tarihi ipekyolunu yeniden canlandıracak olan Türkiye’yi Basra Körfezi’ndeki Faw Limanı’na bağlayacak olan kalkınma projesinin yansımaları, Mardin’deki Demiryolu hatlarının yeniden işlev hale getirilmesi ile birlikte Prof. Dr. Aziz Sancar Hava Limanı’na uçak sefer sayılarının arttırılmasına yönelik taleplerini dile getirdikleri öğrenildi.

Bakan Uraloğlu, Milletvekilleri ve İlçe Belediye Başkanlarını sırayla dinleyerek ilçelerdeki ulaşım sorunları ve çözümleri, devam eden projelerin hızlandırılması için gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Vekiller ve İlçe Belediye Başkanları Bakan Uraloğlu’na göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Mardin heyeti Ankara’daki temas ve ziyaretlerini sırasıyla Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan ile sürdürecek.

Heyet, Bakan Osman Aşkın Bak’a Mardin için projesi tamamlanıp, yatırım dönüştürülmesi beklenen Yeni Şehşr Stadı için ilk kazmanın ne zaman vurulacağını, şehrin ihtiyaç duyduğu spor ve semt sahalarıyla ilgili taleplerini dile getirecek.

Seni Gidi Kopyacı :)))