YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
18,8053
EURO
20,4336
ALTIN
1.164,91
BIST
5.191,83

M. EĞİTİM MÜDÜRÜ EDİP, “10 YILIN ÜZERİNDEKİ BÜTÜN OKULLARDA DEPREM ANALİZİ YAPTIK”

M. EĞİTİM MÜDÜRÜ EDİP, “10 YILIN ÜZERİNDEKİ BÜTÜN OKULLARDA DEPREM ANALİZİ YAPTIK”
06.12.2022
0
A+
A-

Siirtte on yıldan fazla bir süreden beri inşa edilmiş olan okul binaları de10 yılın üzerindeki bütün okulları beni analize tabi tutuldu.
Yeni yapılan okullarda bir sorun olmadığını belirten Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, yapım tarihleri onyıl ve üzeri olan okullar hakkında analiz sonuçlarına göre
hareket etkinliklerini belirtti.
İlimiz bölgemiz ve ülkemiz deprem bölgesi olduğundan dolayı bir çalışma başlattıklarını belirten Edip “Yapmış olduğumuz bu analizler sonucunda merkez ve ilçelerde 33 tane okulumuzu dönüşme tabi tuttuk. Bu okullarımızın 8 tanesinin güçlendirmesi bitti. Şu Baykan da bitme noktasında bir tane var. Süleyman Demirel ilkokulu tamamen yenilendi ve güçlendirildi . Bir de artık güçlendirilmeyecek derecede eski olan okullarımız vardı ve bunlar için yıkım kararı almıştık.Bunlar daha çok merkezi okullarımızdı. Bunlar Fevzi Çakmak ilk okulu, Polis Hayrettin Şişman ve Gazi İlk ortaokulumuzdu. Bunların yani sıra Eşref Bitlis ve Siirt imam hatip lisesi ile endüstri meslek lisemizde var.ilçelerde de var. Bunlarla ilgili ihale süreci çalışmaları zamanında yapıldı. Ancak içinde bulunduğumuz dönemdeki yüksek enflasyonun getirdiği ihale feshetme hakkını kullanan müteahhitlerimiz oldu. Bu durumda ki okullar için ihale süreci yeniden yaşandı. Şu anda bütün ihalelerimiz tamamlanmış durumda.”dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.