Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEDYANIN SIKINTILARI DEĞERLENDİRİLDİ

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye’deki il temsilcileri ile telekonferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Genel Başkan Mehmet Ali Dim, ulus olarak elbirliğiyle Covid 19 pandemisini atlatacağımızı, bu sürede, medya çalışanlarının da mümkün olduğu kadar evden çalışarak bu pandemiden kurtulmak için destek verdiğini ve vereceğini dile getirdi.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
Toplantıda televizyon kanallarının TÜRKSAT ve RTÜK ödemeleri ile gazetelerin sırayla yayımlanması ve Basın İlan Kurumu’ndan sağlanan gelirler hakkında da görüşler dile getirildi. Ayrıca, televizyon kanalları, gazete, radyo ve internet sitelerinin Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İŞKUR ile bağlantıları konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu. Medya çalışanlarının yaşadığı sıkıntılar ve Küresel Gazeteciler Konseyi’nin medya çalışanlarına yönelik destekleri de tek tek değerlendirildi.

ARSLAN, BATMAN’DAKİ SIKINTILARI İLETTİ
Küresel Gazeteciler Konseyi Batman İl Temsilcisi Ercan Arslan’da, Genel Başkan Mehmet Ali Dim, Yönetim Kurulu Üyeleri ve KGK il temsilcilerine, Batman ve Batman medyası hakkında bilgiler vererek, Batman’da Basın İlan Kurumu’ndan ilan alan 4 gazetenin aralarında anlaşma sağlayarak aralıklarla çıktığını, resmi ilan alamayan 11 günlük, 4 haftalık olmak üzere 15 yerel gazetenin basıma ara verdiğini anlattı.

DİM “TELEKONFERANS İLE SÜREKLİ TOPLANACAĞIZ”
Küresel Gazeteciler Konseyi’nin 40’tan fazla temsilcisinin katıldığı toplantı, Genel Başkan Mehmet Ali Dim’e her ilin ve ortak sorunların iletilmesi ile son buldu. Genel Başkan Mehmet Ali Dim, “Bu yaşadığımız günler hepimize yeni alışkanlıklar getiriyor. Bundan sonra bu yöntemle, yani telekonferans yöntemiyle birçok toplantı gerçekleştireceğiz ve her temsilcimizin Türkiye’den haberdar olmasına vesile olacağız” dedi.

Seni Gidi Kopyacı :)))