Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,3077
EURO
28,8341
ALTIN
1.660,48
BIST
8.194,50

ÖDEVLERDEN ŞİKAYET VAR!

ÖDEVLERDEN ŞİKAYET VAR!
3 Ocak 2020 17:22
604
A+
A-

Son zamanlarda bazı öğretmenlerin öğrencilere ödev açısından aşırı bir şekilde yüklendiklerini belirten veliler bunun önüne geçilmesini istediler. Özellikle el işi ve beceri  derslerinde  öğrencilere evde veya okulda yapamayacakları ödevler verildiğini belirten vatandaşlar, böyle ödevlerin öğrenciler için bir anlamının ifade etmediğine vurgu yapıyorlar.

Ortaokul öğrencisi çocuğuna öğretmeninin ahşaptan havuzu da olan villa tipi bir ev yapmasını istediğini belirten bir veli “Öğretmenlerimiz ancak bir marangozun veya bir elektrikçinin yapabileceği türden ödevler veriyorlar. Örneğin öğretmen çocuğumdan aydınlatması olan bahçesinde havuzu olan  maket ahşap bir villa yapmasını istemiş.Böyle bir ödevi bir öğrencinin yapamayacağını öğretmende biliyor, bizde biliyoruz. Böyle ödevler öğrencinin becerisini geliştirmeye yönelik olarak verildiğine göre öğretmenlerimiz öğrencilerin marangoz da yapacakları bir ödevi  niye veriyorlar?” dedi.

Bir marangoz ustasıda son zamanlarda en çok öğrencilere verilen bu türden ödevleri yerine getirmek için uğraştıklarını belirtti.

Veliler Milli Eğitim Müdürlüğünün yayınlayacağı bir genelge ile öğretmenleri öğrencilere verdikleri ödevlerin gerçekçi ve ancak kendilerinin yapabilecekleri türden olması konusunda uyarmasını da istediler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.