Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖDEVLERDEN ŞİKAYET VAR!

Son zamanlarda bazı öğretmenlerin

Son zamanlarda bazı öğretmenlerin öğrencilere ödev açısından aşırı bir şekilde yüklendiklerini belirten veliler bunun önüne geçilmesini istediler. Özellikle el işi ve beceri  derslerinde  öğrencilere evde veya okulda yapamayacakları ödevler verildiğini belirten vatandaşlar, böyle ödevlerin öğrenciler için bir anlamının ifade etmediğine vurgu yapıyorlar.

Ortaokul öğrencisi çocuğuna öğretmeninin ahşaptan havuzu da olan villa tipi bir ev yapmasını istediğini belirten bir veli “Öğretmenlerimiz ancak bir marangozun veya bir elektrikçinin yapabileceği türden ödevler veriyorlar. Örneğin öğretmen çocuğumdan aydınlatması olan bahçesinde havuzu olan  maket ahşap bir villa yapmasını istemiş.Böyle bir ödevi bir öğrencinin yapamayacağını öğretmende biliyor, bizde biliyoruz. Böyle ödevler öğrencinin becerisini geliştirmeye yönelik olarak verildiğine göre öğretmenlerimiz öğrencilerin marangoz da yapacakları bir ödevi  niye veriyorlar?” dedi.

Bir marangoz ustasıda son zamanlarda en çok öğrencilere verilen bu türden ödevleri yerine getirmek için uğraştıklarını belirtti.

Veliler Milli Eğitim Müdürlüğünün yayınlayacağı bir genelge ile öğretmenleri öğrencilere verdikleri ödevlerin gerçekçi ve ancak kendilerinin yapabilecekleri türden olması konusunda uyarmasını da istediler.

Seni Gidi Kopyacı :)))