Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,3011
EURO
28,8608
ALTIN
1.664,80
BIST
8.275,09

ÖĞRENCİLER OKUDUKLARI OKULU BOYADI

ÖĞRENCİLER OKUDUKLARI OKULU BOYADI
28 Ekim 2019 15:32
648
A+
A-

Siirt’te ortaokul öğrencileri okudukları okulun duvar boyadı.
Siirt Fevzi Çakmak Ortaokulundaki öğretmen ve öğrenciler okulun duvarlarını boyayarak, okulun güzel bir görünüm kazanmasına katkı sağladı.
Okulu daha güzel bir görünüme kavuşturmak için boyama çalışması yaptıklarını söyleyen okulun görsel sanatlar öğretmeni Dilek Bora, öğrenci ve öğretmenlerle başlattıkları okulu boyama çalışmasının bitmesiyle beraber görsel anlamda okulun desenlerle renga renk bir görünüme sahip olacağını dile getirdi.
Bora, “Buraya geldiğim zaman çok mutlu bir şekilde ve heyecanlı bir şekilde başladım. Baktım duvarlarda renkler daha az okulu renklendirmek istedim. İdare çalışanlarıyla beraber okulu renklendirme kararı aldık. Çocuklar okul dışında derslerin aksatmayacak şekilde gönüllü olarak bizimle hem boyama yapıyor hem stres atıyor. Aynı şekilde görsel sanatlar anlamında kendini geliştirmiş oluyorlar. El becerilerini geliştirmiş oluyorlar. Yardımcı oluyorlar bana çocuklarla hem duvarları boyuyoruz, aynı anda resimler çiziyoruz. Türkiye’nin tanıtımı için Türkiye süetine başladık. Beraber bu çalışmayı tamamladıktan sonra okulun farklı duvarlarını boyamaya devam edeceğiz” dedi.

Okulu boyamanın eğlenceli geçtiğini belirten 8. Sınıf öğrencisi Kerem Dündar adlı öğrenci ise, “Burada hocamızla beraber boyama yapıyoruz. Etkinlik oluyor bizim içinde” diye konuştu.

Yasin Nazlıer adlı öğrenci ise, “Görsel derste dilek hocamızla beraber bir etkinlik olsun diye duvarları, demirleri boyuyoruz. Okulumuza ve Milli Eğitime yardımda bulunuyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.