YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
20,9000
EURO
22,4602
ALTIN
1.310,73
BIST
5.114,97

BOTAN ÇAYINDA MAHSUR KALAN ÖĞRENCİLER KURTARILDI

BOTAN ÇAYINDA MAHSUR KALAN ÖĞRENCİLER KURTARILDI

Baraj gölünde mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı.
Voleybol bölge müsabakalarında Şırnak ilini temsil etmek amacıyla Ağrı’ya giden öğrenciler ve öğretmenler dönüş yolunda Ilısu Baraj gölünde mahsur kaldı.
Alınan bilgiye göre Ağrı dönüşü Silopi’ye gitmeye çalışan 30 öğrenci, 3 öğretmen ve 2 şöför den oluşan ekip daha kısa olduğu gerekçesiyle eski Eruh yoluna saptı. Ekinin içinde bulunduğu araç Siirt il merkezine 13 km uzaklıkta bulunan Tahte Mendik mevkiinde baraj gölü sularının yolu basmasına rağmen yollarına devam ettiler.Bir süre sular altında kalan yolda ilerleyen midibüs suyun yüksekliğinin çok fazla olması nedeniyle durmak zorunda kaldı.Geri dönülemeyince de durum AFAD ve Jandarma ekiplerine bildirildi.
Olay yerine intikal eden AFAD ekipleri gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra suda mahsur kalan araç geri çekildi.
Öğrenci ve öğretmenler bi başka araca alındı.AFAD Müdürü Cahit Akkoyun öğrenci ve öğretmenlerin durumunun iyi olduğunu ancak iki öğrencinin bir süre suda kalmış olmalarından dolayı etkilendiklerini ve bir süre müşahade altında tutulacaklarını belirtti. Akkoyun diğer öğrenci ve öğretmenlerin il merkezinde misafir edildiklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.