Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öncü Nesilin Temsilcileri Ödüllerini Aldılar

Siirt Müftülüğüne bağlı Ensar Camisi Diyanet Gençlik Merkezi tarafından uygulanan “Mabedin Gölgesinde Yetişen Öncü Nesil Projesi ödül töreni düzenlendi.

Siirt Müftülüğüne bağlı Ensar

Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi konferans salonunda düzenlenen tören cami imam hatibi ve merkez yöneticisi Ramazan Toprak’ın sunuşunun ardından Fethi Serin Camii müezzini Muhammet Ayğan hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Merkezde yürütülen çalışmalara ilişkin sinevizyon gösterimi ile devam eden program Müftü Şakir Pinal’ın konuşması ile devam etti. Pinal projede yer alan çocukların geleceğini oluşturacaklarını belirterek bunların eğitiminin önemine değindi.
Vali Dr. Kemal Kızılkaya da konuşmasında sosyal medyanın yeni yetişen nesil için içerdiği tehlikelere değindi. Dr. Kızılkaya aile kurumunu yıpratmak amacıyla dünya genelinde uygulamaya konulmaya çalışılan projeye dikkat çekerek yeni nesilleri iyi yetiştirmek gerektiğini belirtti.
Program projeye katılan öğrencilerin Hadisi Şeriflerini okumaları ile ilahi dinletisi büyük alkış aldı.
Sponsor olan firmanın yönetim kurulu üyesi Dr. Zekeriya Altınkum bu tür projelerin önemine değindi ve benzeri her türlü projeye destek vereceklerini söyledi.
Ramazan Toprak hoca projeye 120 çocuğun katıldığını ve 60 çocuk tamamladı.
Ödül olarak ilk üçe girenlere bilgisayar diğerlerine 15 bisiklet ve 3 tablet geri kalanlara 500’er TL verildi.
Törene milletvekili Mervan Gül, bazı daire müdürleri ve veliler katıldı.

Seni Gidi Kopyacı :)))