enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
13,5575
EURO
15,3009
ALTIN
793,33
BIST
1.951,17

ÖRNEK BİR GAZETECİ AYHAN POLAT

ÖRNEK BİR GAZETECİ AYHAN POLAT

Gerçek anlamda gazetecilik özel bir alan. Diğer mesleklere hiç benzemez. Bana göre meslek olarakta tanımlanamaz.

Gazetecide yerine göre; topluma yol gösteren bir öğretmen, yerine göre onun haklarını savunan bir avukat ve yerine göre de ele aldığı konuları bir  bilim insanının  dürüstlüğü, bir ressam, bir heykeltıraş titizlik ve estetiğiyle ele alan bir sanatkardır. İlmik ilmik işler ve toplumla yöneticilerin dikkatine sunar.

Gerçek gazeteci her zaman toplumun içinde olan, onunla dertlenen ve onunla sevinen, her kesimle diyalog kurabilen bir insandır. Gerçek gazeteci ne söylediklerinin   ve yazdıklarının ne anlama geldiğini bilendir.

Yalova’ya yaptığım seyahatte böyle bir gazeteci ile tanışma daha doğrusu güzel bir sohbet etme imkanı buldum.Engin hoş görüşüne sığınarak  Sevgili kardeşim Yalova Gazeteciler Cemiyei Başkanı  Ayhan Polat’la birkaç yıl önce Yalova ve diğer çevre illerinde bulunan Siirt Derneklerinin ortaklaşa düzenledikleri Yumurta Bayramı şenliğinde tanışmış ve kendisi Siirtli gazetecileri ağırlama nezaketinde bulunmuştu. Ancak o ağırlamada her iki ilin gazetecilerinin de yer alması nedeniyle yeteri kadar görüşememiştik.

Yalova Dernek Başkanı kardeşim Vedat Babaoğlunun önerisiyle kendisini bürosunda ziyaret ettik. Sevgili Polatla yaptığımız yaklaşık bir saatlik sohbette  Yalovanın sorunlarından ülke sorunlarına ve yerel basının içinde bulunduğu ekonomik çıkmaza kadar bir çok konuyu ele aldık.Hemen her konu da geniş bir vizyon sahibi.Sorunu anlatırken aynı zamanda çözüm yollarını da önerecek kadar da engin bir ufku olan bir insan.

Bütün bunların ötesinde gazeteciliği şaibesiz bir şekilde yürüten bir kişi.Gazetecilikten gayri meşru yollarla bir kazanç elde etmeyi bırakın bir yana paha biçilemez değerdeki gayrimenkullerini bu uğurda satan bir insan.

Özetle Polat tamda İsmail Fakirullah Hz  “Anlarsa uzağım yakınımdır, anlamazsa yakınım uzağımdır. “ vecizesinde belirttiği niteliklere sahip. Kısa sürede görüşmüş olsanız, sizden uzakta da olsa onu kendinize yakın hissediyorsunuz.

Sevgili Polat’ı tanımaktan, halen bu mesleğe aşık olan insanların bulunduğunu görmüş olmaktan dolayı gerçekten mutlu duydum. Onu Siirt’e davet ettim. Umarım en kısa bir zamanda onu burada ağırlamanın mutluluğunu yaşarız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.